Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarzuty korupcji dla prezydenta Starachowic

0
Podziel się:

Chodzi o działalnością spółek komunalnych w Starachowicach w latach 2008-2010.

Zarzuty korupcji dla prezydenta Starachowic
(Rodrigo Galindez/CC/Flickr)
bFelGnsR

**Zarzut korupcji usłyszał zatrzymany dziś prezydent Starachowic Wojciech B. Z ustaleń prokuratury wynika, że przyjął on łącznie 96 tys. złotych. Po południu prokuratura zdecydowała, że wystąpi o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla samorządowca.

Wojciech B. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Postawione mu zarzuty korupcyjne mają związek z działalnością spółek komunalnych w Starachowicach w latach 2008-2010.

Prezydent Starachowic został zatrzymany w poniedziałek przez CBA na polecenie krakowskiej prokuratury. Zatrzymana została także pracownica urzędu miejskiego w Starachowicach oraz przedsiębiorca Marian S.

bFelGnsT

_ - Kobiecie - Justynie Z. - także postawiono zarzuty korupcyjne mające związek z łapówkami, w tym pośrednictwo w ich przekazywaniu. Nie przyznała się do winy i złożyła krótkie wyjaśnienia, których treści ze względu na dobro śledztwa nie możemy ujawnić _ - powiedział prokurator Piotr Kosmaty z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Zatrzymany przedsiębiorca Marian S. usłyszał zarzut wręczania łapówek. Nie przyznał sie do winy i złożył krótkie wyjaśnienia. Po przesłuchaniach prokuratura postanowiła wystąpić do sądu z wnioskami o aresztowanie na trzy miesiące prezydenta Wojciecha B. oraz drugiego podejrzanego. Wobec Justyny B. zostaną zastosowane inne środki zapobiegawcze.

Wojciech B. jest prezydentem Starachowic drugą kadencję. Wywodzi się z PiS, ale w ubiegłorocznych wyborach kandydował z własnego komitetu Forum 2010, który oprócz listy do starachowickiej rady miasta wystawił też własnych kandydatów do rady powiatu. B. uzyskał największe poparcie - ponad 64 proc. głosów - spośród wszystkich czterech prezydentów wybranych w Świętokrzyskiem.

Według Beaty Kempy, szefowej świętokrzyskiego PiS, B. nie należy już do tej partii. Zgodnie z własnym życzeniem został skreślony - 25 sierpnia - z listy jej członków, po tym, jak w toczącej się kampanii wyborczej poparł starachowicką kandydatkę do Sejmu z listy PSL Jolantę Kręcką - poinformowała Kempa. Dodała, że oprócz B. skreślono 12 innych osób, które wraz z nim domagały się usunięcia z listy kandydatów PiS do Sejmu posła Krzysztofa Lipca - powiatowego lidera PiS w Starachowicach.

bFelGnsZ
Czytaj więcej na temat korupcji w polskich miastach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t112022.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;starachowic;zatrzymany;przez;cba,213,0,899029.html) Afera starachowicka bis? Zatrzymania CBA Akcja agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma związek z kontrolami w miejskich spółkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walbrzych;ruszyly;wybory;na;prezydenta;miasta,178,0,887730.html) Wałbrzyszanie znów głosują. Przez oszustwa O urząd ubiega się czterech kandydatów - dwóch lekarzy, architekt i ekonomista.
bFelGntu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)