Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarzuty dla byłego wicedyrektora kopalni Mysłowice-Wesoła

0
Podziel się:

Zdaniem śledczych, na tej podstawie dwóm górnikom do stażu pracy pod ziemią zaliczono okres oddelegowania do organizacji związkowych.

Zarzuty dla byłego wicedyrektora kopalni Mysłowice-Wesoła
(Kris Duda / Flickr (CC BY 2.0))
bEUTujiZ

Zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach uprawniających do nabycia praw emerytalnych usłyszał b. wicedyrektor kopalni Mysłowice-Wesoła - podała dziś katowicka prokuratura.

Zdaniem śledczych, na tej podstawie dwóm górnikom do stażu pracy pod ziemią zaliczono okres oddelegowania do organizacji związkowych.

Informację o przedstawieniu b. wicedyrektorowi zarzutów przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. Zdaniem prokuratury, na podstawie wystawionych przez wicedyrektora dokumentów niesłusznie naliczono wysługę emerytalną dwóm górnikom.

bEUTujjb

_ Według ustaleń śledztwa osoby te w pewnym okresie nie świadczyły pracy, lecz były oddelegowane do organizacji związkowych. Zgodnie z przepisami nie dawało to podstawy do zaliczenia tego okresu do pracy górniczej pod ziemią, a tym samym do nabycia wymaganego stażu pracy, niezbędnego do uzyskania świadczeń emerytalnych _ - wskazała prok. Zawada-Dybek.

Według wyliczeń prokuratury w wyniku takiego działania Katowicki Holding Węglowy (KHW), do którego należy kopalnia Mysłowice-Wesoła, stracił 117 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od września 2013 roku, wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, w oparciu o zawiadomienie złożone przez KHW.

Podejrzanemu może grozić kara 8 lat pozbawienia wolności. Nie stosowano wobec niego środków zapobiegawczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpalił dwie urzędniczki, usłyszał zarzuty Mężczyzna twierdził, że nie pamięta całego zdarzenia, pamięta tylko, że został przewieziony do prokuratury.
Sąd wydaje zakaz mediom. Cenzura w Turcji? Skandal korupcyjny, który wybuchł pod koniec 2013 r., podkopał zaufanie do rządu i otoczenia Recepa Tayyipa Erdogana.
Kolejne zarzuty w sprawie śmierci Ziętary Zarzuty pomocnictwa w porwaniu i zabójstwie poznańskiego dziennikarza przedstawiła krakowska prokuratura zatrzymanym: Mirosławowi R. i Dariuszowi L..
bEUTujjC
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)