Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zarzut dla księdza podejrzanego o molestowanie 9-latki

0
Podziel się:

O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki, po jej powrocie z wycieczki z księdzem.

Zarzut dla księdza podejrzanego o molestowanie 9-latki
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Zarzut wykorzystania seksualnego dziewięciolatki przedstawiła w środę zakopiańska prokuratura księdzu katechecie ze Skawy - powiedział prok. Zbigniew Lis. Do dotykania dziewczynki w intymne miejsca miało dojść na obozie w Kościelisku koło Zakopanego w miniony weekend.

_ Po przesłuchaniu podejrzany usłyszał zarzut dokonania tzw. innej czynności seksualnej. Do sądu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie księdza _ - powiedział szef zakopiańskiej prokuratury.

O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki, po jej powrocie z wycieczki z księdzem. Podejrzany został zatrzymany przez policję we wtorek późnym wieczorem w Krakowie.

Jak poinformował PAP rzecznik księży salezjanów ks. Tomasz Kijowski, podejrzany został odsunięty od wszelkich czynności kapłańskich, łącznie z publicznym odprawianiem mszy. _ Zadeklarowaliśmy pomoc rodzinie dziewczynki. Ksiądz nie wróci już do szkoły, w której uczył religii. Ponadto skierowaliśmy sprawę do wyjaśnienia przez komisję salezjańską _ - powiedział ks. Kijowski. Podejrzany był także opiekunem kościelnego chóru.

Salezjanie dowiedzieli się o sprawie od matki pokrzywdzonej, która po relacji córki przyszła do proboszcza parafii, z której wyjechała wycieczka do Kościeliska koło Zakopanego.

Księdzu grozi od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Komisja Majątkowa. Zarzuty dla sześciu osób Sześciu osobom postawiono zarzuty w związku z działaniem Komisji Majątkowej- poinformowali rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Zlecił zabójstwo kolegi. Jest wyrok Zdaniem sądu bezpośredni sprawcy zabójstwa działali z niskich pobudek - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Prokuratura zbiera dowody w sprawie księdza Ksiądz bił Bartka po twarzy, karku, szarpał za uszy, oskarżał go o kradzież pieniędzy mimo braku dowodów i zaprzeczeń chłopca, straszył zawiadomieniem policji i przeszukaniem domu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)