Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
12.12.2014 17:02

Zarzut prokuratorski dla pracownika MPK za spowodowanie wypadku

Jak powiedział dziś prokurator Jacek Derda, mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Przyznał się, złożył wyjaśnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał pracownik MPK Poznań, który w czwartek pustym tramwajem wjechał w pojazd z pasażerami. Jak informuje prokuratura, mężczyzna przyznał się, że przed pracą pił alkohol. W wyniku wypadku ucierpiało 20 osób.

Według informacji policji, motorniczy po wypadku miał 0,82 promila alkoholu w organizmie.

Jak powiedział dziś prokurator Jacek Derda, mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. _ Przyznał się, złożył wyjaśnienia. Potwierdził, że dnia poprzedniego jak i rano w dniu zdarzenia spożywał alkohol, a pracę rozpoczął o godz. 14 _ - dodał Derda.

Prokuratura ze względu na obawy matactwa i wysoką karę wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Wczoraj w okolicy przystanku _ Polanka _ tramwaj prowadzony przez pracownika warsztatu MPK wjechał w pojazd linii numer 17, którym jechali pasażerowie. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 20 osób.

Pracownik warsztatu miał uprawnienia do prowadzenia pojazdów szynowych bez pasażerów. W poznańskiej firmie motorniczowie i kierowcy autobusów wożący pasażerów przechodzą codziennie rutynowe kontrole trzeźwości. Po wypadku MPK Poznań podjęło decyzję o objęciu badaniami również pracowników technicznych. Zarządzenie weszło w życie w piątek.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna ofiara pijanego motorniczego tramwaju Wypadek spowodował motorniczy tramwaju, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.
Sprawca wypadku na "monciaku" niepoczytalny Jest ekspertyza psychiatrów w sprawie mężczyzna, który wjechał samochodem w spacerowiczów na sopockim deptaku raniąc 23 osoby.
Prokurator żąda 3,5 roku więzienia dla... Oprócz kary więzienia prokurator wnioskowała także o zasądzenie od oskarżonego zadośćuczynienia na rzecz kilku poszkodowanych w wypadku na łączną kwotę ponad 140 tys. zł.
Tagi: wypadek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz