Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaprzysiężenie Petra Poroszenki bez Putina. Nie było zaproszenia

0
Podziel się:

Wiadomo już, że w uroczystościach wezmą udział m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski i wiceprezydent USA Joe Biden.

Zaprzysiężenie Petra Poroszenki bez Putina. Nie było zaproszenia
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow mówił już w weekend, że Putin nie otrzymał zaproszenia na inaugurację prezydentury Poroszenki. MSZ Ukrainy oświadczyło w odpowiedzi, że zaproszenia będą rozsyłane dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, co nastąpiło wczoraj.

Rozmówca Interfaksu twierdzi, że MSZ rozesłał zaproszenia i uzyskał potwierdzenia obecności od wielu gości, jednak Putina na liście adresatów nie było.

Wiadomo już, że w uroczystościach związanych z objęciem urzędu prezydenta przez Poroszenkę wezmą udział m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski i wiceprezydent USA Joe Biden.

Ukrainę i Rosję dzieli obecnie spór o zaanektowany przez Rosję w marcu Krym. Władze w Kijowie oskarżają też Moskwę o wspieranie akcji separatystów prorosyjskich na wschodniej Ukrainie, którzy dążą do oderwania obwodów donieckiego i ługańskiego, gdzie ogłoszono tzw. niepodległe republiki ludowe, określające się mianem Noworosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin nie planuje spotkania z Poroszenką _ - Terminu takiego spotkania nie ma. Nie jest ono w ogóle rozważane _ - oświadczyła strona Rosyjska.
Wiceprezydent USA pojedzie do Kijowa Odbędzie tam spotkanie na którym będzie omawiał metody, jakimi Stany Zjednoczone mogą wspomóc demokratyczne instytucje Ukrainy oraz pchnąć gospodarkę kraju na właściwe tory.
Sokurow wezwał Putina, by uwolnił więźniów - Zawsze byli, są i będą ludzie, którzy będą bronić demokracji w naszym kraju, w którym w tej chwili sytuacja nie jest zdrowa - powiedział reżyser Aleksandr Sokurow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)