Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aborcja w polsce
16.12.2013 14:20

Zaostrzenie kar za aborcję nie przejdzie?

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że Komisja Kodyfikacyjna przygotowała propozycje zmian, przewidujące podwyższenie kary za aborcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)
na zdj. Marek Biernacki

Politycy Twojego Ruchu zapowiedzieli dzisiaj list do ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego - chcą wyjaśnień, czy Komisja Kodyfikacyjna działająca przy MS pracuje nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego i czy propozycja była konsultowana z Opus Dei.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że Komisja Kodyfikacyjna przygotowała propozycje zmian w Kodeksie karnym, przewidujące podwyższenie kary za aborcję i wprowadzenie pojęcia _ dziecka poczętego _.

Dotychczasowy art. 152 par. 1 kodeksu karnego mówiący, że _ Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę podlega każe pozbawienia wolności do lat 3 _, miałby otrzymać brzmienie: _ Kto powoduje śmierć dziecka poczętego niezdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 _.

Za niepokojące uznał te informacje poseł TR Michał Kabaciński. _ Dlatego już dziś zapowiadam - Twój Ruch, a dokładnie Jan Hartman wystosuje list do ministra Biernackiego, w którym zwróci się z prośbą o wyjaśnienie tej niepokojącej nas sytuacji i również spyta, czy (...) dochodziło do konsultacji (propozycji) z Opus Dei _ - oświadczył polityk na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Według posła pojawiające się informacje dotyczą zaostrzenia prawa aborcyjnego _ w sposób barbarzyński, który nie może być utożsamiany z działaniem państwa, które chce być państwem demokratycznym, nowoczesnym, europejskim _. Dodał, że gdyby okazało się, że były one konsultowane z organizacją Opus Dei _ to mamy już kuriozum _.

_ Jak słyszymy dziś z nieoficjalnych informacji, jeden z wiceministrów sprawiedliwości uważa, że jest to prywatna inicjatywa ministra Biernackiego. Moim zdaniem - jako prawnika - jeśli minister sprawiedliwości próbuje realizować swą własną prywatną politykę poprzez swe własne prywatne poglądy i chce narzucać społeczeństwu przez przepisy prawne swą ideologię, jest to niepokojące _ - powiedział Kabaciński. Dodał też, że _ narzucanie tego typu ideologii nie jest zgodne z naszą ustawą zasadniczą _.

Czytaj więcej w Money.pl
Projekt legalizacji aborcji trafił do komisji Wniosek o odesłanie do komisji praw kobiet i równouprawnienia budzącego wiele emocji projektu zgłosiła przeciwna mu frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Palikot o aborcji. Propozycje kar są drakońskie Palikot powołał się na informacje w mediach, że Komisja Kodyfikacyjna przygotowała propozycje zmian w kodeksie karnym.
Zmarła z winy lekarzy? Śledztwo umorzone Dziecko trafiło do szpitala dopiero po ponad 7 godzinach od pierwszego zgłoszenia na pogotowie. Wcześniej przyjazdu odmówił lekarz nocnej i świątecznej pomocy medycznej.
Tagi: aborcja w polsce, aborcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz