Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Warszawie. Dziś kolejne rozprawy

0
Podziel się:

Ponad 50 spraw dotyczących osób zatrzymanych po burdach, do których doszło przy okazji meczu Polska-Rosja mają dziś rozpatrzyć warszawskie sądy.

Zamieszki w Warszawie. Dziś kolejne rozprawy
(PAP/ Andrzej Hrechorowicz)

Ponad 50 spraw dotyczących osób zatrzymanych po burdach, do których doszło przy okazji meczu Polska-Rosja mają dziś rozpatrzyć * warszawskie sądy *. Dotychczas w trybie przyspieszonym skazano osiem osób, w przypadku dwóch orzeczono karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek, wczoraj do sądu w Śródmieściu wpłynęło w sumie 11 spraw, dotyczących 11 osób. Sąd wydał osiem wyroków skazujących.

W przypadku dwóch osób została orzeczona kara bezwzględna pozbawienia wolności - jedna osoba została skazana na trzy miesiące, druga na pięć. Większości pozostałych osób wyznaczono kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania. W jednym przypadku jest to kara grzywny.

W trzech przypadkach sprawa została przerwana bądź zwrócona do prokuratury celem przeprowadzenia zwykłego postępowania. Małek poinformował, że dziś do sądu wpłynęło ponad 50 spraw, które prawdopodobnie tego dnia zostaną rozpatrzone.

Zarzuty, jakie są stawiane uczestnikom wtorkowych zajść, to naruszenie nietykalności policjanta, znieważenie funkcjonariusza lub udział w nielegalnym zgromadzeniu.

Z kolei do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe wpłynęły wnioski o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym dotyczące ośmiu osób, wszystkim postawiono zarzuty udziału w bójce. Sprawa dotycząca czterech Rosjan i dwóch Polaków została zwrócona, bo nie do wszystkich dokumentów dołączono tłumaczenia. Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Łochowski, wnioski w tej sprawie mają być ponowione w czwartek. Tego dnia praski sąd ma zająć się też sprawą osoby, która wrzuciła racę na płytę stadionu.

Po wtorkowych zajściach w stolicy zatrzymano 184 osoby, w tym 156 Polaków, 25 Rosjan, a także Hiszpana, Węgra i Algierczyka. Poszkodowanych zostało 17 policjantów. Do starć między pseudokibicami oraz z policją doszło najpierw podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili mostem Poniatowskiego na Stadion Narodowy. W czasie samego meczu grupy chuliganów przeniosły się do centrum, w okolice Strefy Kibica, a potem w rejon Starego Miasta i ronda de Gaulle'a.

W zabezpieczeniu Warszawy przedwczoraj wzięło udział około siedmiu tysięcy policjantów. Funkcjonariusze do powstrzymania chuliganów użyli m.in. armatek wodnych, gazu pieprzowego i w kilku przypadkach broni gładkolufowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Robili zadymę? Rząd im nie przepuści Uczestnicy wtorkowych _ zadym _ w Warszawie nie mogą spać spokojnie, ponieważ będą dalsze zatrzymania - zapewnił dzisiaj rzecznik rządu Paweł Graś.
Tego nie dało się uniknąć. Ranni policjanci Przy takiej skali i tylu tysiącach kibiców, nie można do końca wyeliminować chuligaństwa - twierdzi były szef MSWiA Grzegorz Schetyna.
184 osoby zatrzymane po burdzie w stolicy _ Polska kibolska! Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę! _- takie hasła skandowali pseudokibice.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)