Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Sztokholmie wciąż trwają

0
Podziel się:

Szwedzki policjant, który zastrzelił 69-letniego mężczyznę, co wywołało falę zamieszek w ubiegłym tygodniu.

Zamieszki w Sztokholmie wciąż trwają
(Bengt Nyman/CC/Flickr)

Szwedzki policjant, który zastrzelił 69-letniego mężczyznę, co wywołało falę zamieszek w ubiegłym tygodniu, głównie na imigranckich przedmieściach Sztokholmu, jest podejrzany o nieumyślne zabójstwo - poinformowała policja.

Rzecznik policji odmówił jakiegokolwiek komentarza na temat trwającego śledztwa. 69-letni mężczyzna został zastrzelony 13 maja w sztokholmskiej dzielnicy Husby. Według szwedzkiej agencji prasowej TT groził on maczetą policji, która bezskutecznie użyła granatów hukowych, chcąc obezwładnić agresywnego mężczyznę.

80 proc. mieszkańców tej stołecznej dzielnicy ma korzenie imigranckie. Zastrzelenie mężczyzny wywołało wściekłość młodych mieszkańców imigranckich dzielnic, którzy twierdzą, że są ofiarą rasizmu i brutalności policji.

Od 19 maja w tej dzielnicy, a także na innych przedmieściach i w innych miastach Szwecji podpalono w sumie około 150 samochodów i blisko. 10 budynków. Nocne zamieszki straciły na intensywności od 24 maja, wraz ze wzmożoną obecnością służb porządkowych i patroli obywatelskich.

Akty przemocy wywołały w Szwecji debatę na temat integracji imigrantów, którzy stanowią około 15 proc. ludności; koncentrują się oni głównie w biedniejszych dzielnicach wielkich miast, a bezrobocie w tej grupie jest znacznie wyższe niż wśród pozostałej ludności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki w Szwecji. Tu mieszkają Polacy Pretekstem do zajść było zastrzelenie 13 maja przez policję 69-latka w Husby na zachodnich przedmieściach Sztokholmu.
Czwarta noc zamieszek w Sztokholmie To już czwarta noc zamieszek w południowej części Sztokholmu. Tak jak podczas trzech poprzednich młodzi ludzie podpalali samochody i obrzucali policjantów kamieniami.
Zamieszki w Szwecji. Przez zabójstwo Grupy młodzieży zaatakowały policjantów w dzielnicy Husby na przedmieściu Sztokholmu, podpaliły również samochody i budynek parkingu.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)