Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamieszki w Paryżu. 150. tys. osób nie chciało małżeństw homoseksualnych

Do gwałtownych starć przeciwników małżeństw homoseksualnych z policją doszło na placu Inwalidów, w centrum Paryża.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Do zamieszek doszło w nocy w Paryżu, po zakończeniu demonstracji przeciwko małżeństwom homoseksualnym. Jak poinformowała policja, aresztowano blisko 300 osób. Wszystkich zebranych, według nieoficjalnych informacji, było ponad 150 tysięcy.

Do gwałtownych starć przeciwników małżeństw homoseksualnych z policją doszło na placu Inwalidów, w centrum Paryża. Grupy młodych ludzi, w części zamaskowanych, obrzuciły funkcjonariuszy butelkami oraz granatami dymnymi i hukowymi. Rannych zostało sześć osób - czterech policjantów, fotoreporter i demonstrant.

W przywracaniu spokoju na placu Inwalidów brało udział prawie 5 tysięcy policjantów.

Francuski minister spraw wewnętrznych Manuel Valls obciążył ugrupowania prawicowe odpowiedzialnością za zamieszki.

Według policji, w poprzedzającej je pokojowej demonstracji uczestniczyło ponad 150 tysięcy przeciwników małżeństw homoseksualnych, usankcjonowanych 23 kwietnia ustawą, która pozwala im również na adopcję dzieci. Organizatorzy manifestacji twierdzą, że wzięło w niej udział około miliona ludzi.

W najbliższą środę w Montpellier odbędzie się pierwszy we Francji ślub pary homoseksualnej. Związek małżeński zawrze dwóch mężczyzn.

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracje w Paryżu. Protestowali przeciw... Uczestnicy demonstracji szli przez miasto m.in. z transparentem, na którym wypisano: _ Ostatni Dzień Matki przed likwidacją. _
Kolejny atak na żołnierza. Tym razem w... 25 letni żołnierz z pułku strzelców alpejskich brał udział w patrolu w ramach akcji Vigipirate - zabezpieczania stolicy przed ewentualnym atakiem terrorystycznym.
Powtórka z Londynu? Tym razem Paryż Żołnierz patrolujący dzielnicę biznesową w zachodniej części Paryża został ugodzony nożem w szyję. Napastnik był _ ubrany w stylu arabskim _.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz