Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Egipcie. Pogarsza się sytuacja w kraju

0
Podziel się:

W nocy z piątku na sobotę w zamieszkach w znajdującej się na północy kraju Mansurze zginęła 1 osoba, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Zamieszki w Egipcie. Pogarsza się sytuacja w kraju
(James Buck/CC/Flickr)

Nie ustają zamieszki w egipskim mieście Mansura. Demonstranci zaatakowali budynek należący do policji. Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego, aby opanować sytuację.

W nocy z piątku na sobotę w zamieszkach w znajdującej się na północy kraju Mansurze zginęła 1 osoba, a kilkadziesiąt zostało rannych. Do starć doszło w czasie antyrządowej demonstracji, w której wzięło udział kilkaset osób. Do demonstracji doszło także w Port Saidzie. Protestujący podpalili tam i obrzucili kamieniami posterunek policji.

W Kairze przebywa amerykański sekretarz stanu John Kerry. Po spotkaniu z władzami Egiptu podkreślił, że gospodarka tego kraju musi się umocnić i "stanąć znów na własnych nogach". Dodał, że konieczne do tego będzie dotrzymanie umów zawartych z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycja grozi bojkotem wyborów. Dlaczego? Główny blok egipskiej opozycji - Front Ocalenia Narodowego (FON) - oświadczył, że zbojkotuje wybory parlamentarne z powodu braku gwarancji wolnego i uczciwego głosowania.
Katastrofa balonu w Egipcie. Jest wiele ofiar Do wypadku doszło w mieście Luksor w środkowo-wschodnim Egipcie.
Prezydent Egiptu zmienia datę wyborów Wybory parlamentarne w Egipcie rozpoczną się 22 kwietnia, a nie jak wcześniej zapowiadano 27 kwietnia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)