Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki na ukrainie
01.04.2014 11:16

Zamieszki na Ukrainie. Władze rozbroją paramilitarne bojówki

To reakcja Ukraińskiej Rady Najwyższej po wczorajszej strzelaninie w centrum Kijowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Dziś członkowie organizacji Prawy Sektor opuścili kijowski hotel Dnipro

Ukraińska Rada Najwyższa przyjęła uchwałę o rozbrojeniu paramilitarnych bojówek. Decyzję podjęto po wieczornej strzelaninie w centrum Kijowa.

To odpowiedź na coraz większe kłopoty z kontrolą oddziałów Prawego Sektora i samoobrony Majdanu, a także możliwe prowokacje na południu i wschodzie Ukrainy.

Przewodniczący Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow podkreślił, że rozbrojeniem powinny zająć się organy ścigania. _ - Trzeba to zrobić niezależnie od tego, gdzie są te grupy paralamilitarne: w centrum, na wschodzie czy na zachodzie _ - dodał.

Siergiej Ławrow spotyka się z szefem francuskiej dyplomacji

Wieczorem doszło do strzelaniny w centrum Kijowa, w której ranne zostały 3 osoby. Ogień otworzył jeden z członków radykalnej organizacji Prawy Sektor. W nocy milicja otoczyła hotel Dnipro, gdzie znajdował się jej sztab. Nad ranem wszyscy aktywiści opuścili budynek i wyjechali w nieznanym kierunku, prawdopodobnie do jednej z podstołecznych miejscowości. Milicja rozpoczęła przeszukanie hotelu. Znaleziono tam co najmniej kilka sztuk broni.

Czytaj więcej w Money.pl
Nacjonaliści pod parlamentem w Kijowie Działaczom Prawego Sektora udało się zmusić deputowanych, aby rozpatrzyli dziś dymisję ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa.
Nacjonaliści pod parlamentem w Kijowie To zemsta za oddanie Krymu i zabicie przywódcy Prawego Sektora. Tłum domagał się głowy szefa MSW.
Prawy Sektor zapowiada zemstę za... Według Prawego Sektora, śmierć aktywisty, to zabójstwo na zamówienie. Zleceniodawcą miał być osobiście minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow.
Tagi: zamieszki na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz