Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki na Krymie. Polski MSZ wydaje oświadczenie

0
Podziel się:

Resort zwrócił się między innymi do państw-sygnatariuszy Memorandum Budapesztańskiego z grudnia 1994 r. zapewniającego gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy.

Zamieszki na Krymie. Polski MSZ wydaje oświadczenie
(PAP/EPA)

_ W kontekście ostatnich wydarzeń na Krymie Polska zdecydowanie wzywa do respektowania integralności terytorialnej Ukrainy, przestrzegania prawa międzynarodowego, w tym podstawowych zasad Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie _ - czytamy w oświadczeniu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

_ Wszelkie decyzje podejmowane w najbliższym czasie, w tym o charakterze wojskowym, mogą mieć niepowetowane konsekwencje dla porządku międzynarodowego. Apelujemy o zaprzestanie prowokacyjnych ruchów wojsk na Półwyspie Krymskim _ - głosi oświadczenie.

Polski MSZ wzywa _ państwa-sygnatariuszy Memorandum Budapesztańskiego z grudnia 1994 r. zapewniającego gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy do respektowania i realizacji swych zobowiązań _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/m295403.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rewolucja;na;ukrainie;austria;zamraza;ukraincom;konta;bankowe,87,0,1485911.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Austria zamraża Ukraińcom konta bankowe Sankcjami dotknięte zostały osoby podejrzane o łamanie praw człowieka i korupcję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m299474.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sytuacja;na;ukrainie;6;marca;spotkanie;ashton;z;lawrowem,229,0,1485029.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będzie spotkanie szefów dyplomacji UE i Rosji Catherine Ashton spotka się 6 marca z Siergiejem Ławrowem - podały w środę służby prasowe Ashton.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/m299337.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sytuacja;na;ukranie;ekspert;jest;szansa;dla;ukrainy;blizej;europy,194,0,1484994.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ekspert: jest szansa dla Ukrainy bliżej Europy - _ Trzeba spokojnie się przyjrzeć rozwojowi sytuacji, mając nadzieję, że powstaje rząd, który poradzi sobie w tych skrajnie trudnych warunkach _ - uważa prezes Towarzystwa Ukraińskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)