Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Neapolu. Policja użyła armatek i gazu łzawiącego

0
Podziel się:

Z mundurowymi starła się grupa kilkuset antyglobalistów.

Zamieszki w Neapolu. Policja użyła armatek i gazu łzawiącego
(EPA/CIRO FUSCO)

W stolicy Kampanii, gdzie obradują prezesi narodowych banków emisyjnych krajów strefy euro, doszło do zamieszek. Z policją starła się grupa kilkuset antyglobalistów.

Pierwsze dwa kilometry pochód protestujących przeciwko obradom przeszedł spokojnie. Gdy zbliżył się do pałacu Capodimonte, gdzie prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi rozmawiał z szefami banków krajowych, trzystu osobowa grupa z długą drabiną próbowała dostać się do środka. Policja użyła najpierw armatek wodnych, potem gazów łzawiących. Atak został odparty.

Już wcześniej atmosfera w Neapolu była gorąca z powodu zawieszenia w czynnościach burmistrza miasta. Były prokurator Luigi De Magistris skazany został kilka dni temu na 15 miesięcy za nadużycie, jakiego dopuścił się, gdy był sędzią śledczym w Kalabrii.

Bez zezwolenia kazał założyć podsłuch telefoniczny kilku miejscowym politykom. Nakłaniany do ustąpienia De Magistris zapewnił, że tego nie zrobi. Uważa się wciąż za burmistrza i zamierza urzędować na trawniku przez neapolitańskim ratuszem.

Czytaj więcej w Money.pl
EBC wesprze europejską gospodarkę. Draghi zapowiada... Bank centralny pozostawił stopy procentowe w strefie euro na rekordowo niskim poziomie.
Trwają walki o donieckie lotnisko Ukraińcy są tam cały czas ostrzeliwani przez separatystów.
Wotum zaufania dla szwedzkiego premiera Za powołaniem Stefana Loefvena na stanowisko premiera głosowało jedynie 132 z 349 parlamentarzystów z Partii Socjaldemokratycznej oraz Partii Zielonych.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)