Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Izraelu. Udaremniono zamach na ministra spraw zagranicznych

0
Podziel się:

Lieberman jest przywódcą reprezentującej interesy imigrantów z dawnego ZSRR partii Israel Beiteinu.

Awigdor Lieberman
Awigdor Lieberman (wikipedia/CC BY-SA 3.0/Michael Thaidigsmann)

W trakcie konfliktu zbrojnego w Strefie Gazy latem bieżącego roku izraelskie siły bezpieczeństwa udaremniły przygotowywany przez palestyńskich radykałów zamach na ministra spraw zagranicznych Awigdora Liebermana - poinformowały wczoraj izraelskie media.

Powołując się na służbę wywiadu wewnętrznego Szin Bet portal internetowy Ynet i dziennik _ Times of Israel _ podały, iż grupa Palestyńczyków z okolic Betlejem na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu planowała zakupienie rakietowego granatnika przeciwpancernego i ostrzelanie z niego samochodu ministra. W tym celu podjęto też obserwację tras przejazdu Liebermana, który mieszka w żydowskim osiedlu na Zachodnim Brzegu.

Jak poinformował dziennik _ Haarec _, w związku z tą sprawą aresztowano w ubiegłych tygodniach szereg podejrzanych, w tym jednego z czołowych działaczy radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas. Akty oskarżenia przeciwko nim skierowano do wojskowych sądów. Zamach miał skłonić rząd Izraela do wstrzymania ataków na Strefę Gazy.

Lieberman jest przywódcą reprezentującej interesy imigrantów z dawnego ZSRR partii Israel Beiteinu (Nasz Dom Izrael). Ugrupowanie to cechuje zdecydowana niechęć do politycznych ustępstw na rzecz Palestyńczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyburzą domy rodzin zamachowców Mieszkańcy budynków mają 48 godzin na odwołanie się do sądu.
Izrael ostro, zapowiada odwet na Palestynie Premier Izraela nazwał atak okrutnym mordem na Żydach, którzy przyszli do świątyni się pomodlić i zostali zabici przez nikczemnych morderców.
Zbrodnia w synagodze. 5 ofiar ataku Agencja Associated Press podaje, powołując się na izraelską policję, że w ataku zginęło czterech wiernych, a sześciu zostało rannych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)