Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamaskowani chcieli zakłócić wykład Michnika

0
Podziel się:

Grupa młodych ludzi w kominiarkach i maskach usiłowała przerwać wykład redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Adama Michnika.

Zamaskowani chcieli zakłócić wykład Michnika
(mariuszkubik.pl/CC/Wikipedia)

*Grupa młodych ludzi w kominiarkach i maskach usiłowała przerwać wykład redaktora naczelnego _ Gazety Wyborczej _ Adama Michnika, który odbywał na jednej z radomskich uczelni. Wejście na salę udaremniła im ochrona. *

Jak powiedziała PAP rektor Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu dr Maria Pierzchalska, około 20 młodych ludzi w kapturach i maskach usiłowało wejść do auli, gdzie wygłaszał wykład Adam Michnik. Chcieli dołączyć do grupy kolegów, którzy byli już na sali i przysłuchiwali się wykładowi.

Osoby usiłujące wedrzeć się do auli skandowały hasła: _ Precz z komuną _, _ Narodowy Radom, Narodowy Radom _. Doszło do szarpaniny z pracownikami ochrony. Ochroniarze udaremnili jednak młodym ludziom wejście i zmusili ich do opuszczenia budynku. Według Justyny Leszczyńskiej z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, obecni na zewnątrz budynku policjanci nie musieli jednak interweniować.

Według rektor uczelni także grupa młodych ludzi obecnych na sali od początku próbowała zakłócić wykład. Domagali się oni, by Michnik od razu odpowiadał na ich pytania. Po zakończeniu wykładu - jak powiedziała PAP Pierzchalska - Michnik odpowiadał na pytania, mimo że - jak zastrzegła - były one _ niestosowne, a czasami wręcz obraźliwe _.

We wtorek wieczorem do podobnego incydentu doszło na Uniwersytecie Warszawskim; grupa ok. 50 zamaskowanych osób wtargnęła do auli Audytorium Maximum, gdzie miał się odbyć wykład prof. Magdaleny Środy. Stołeczna prokuratura sprawdza, czy wszcząć śledztwo w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)