Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamachy w Iraku. Rośnie liczba ofiar i rannnych

0
Podziel się:

22 osoby zginęły, a 83 zostały ranne w serii eksplozji, do których doszło w poniedziałek w kilku miastach w Iraku.

Zamachy w Iraku. Rośnie liczba ofiar i rannnych

22 osoby zginęły, a 83 zostały ranne w serii eksplozji, do których doszło w poniedziałek w kilku miastach w Iraku - poinformowały irackie władze bezpieczeństwa i źródła medyczne. Wcześniejszy bilans mówił o 10 zabitych i 46 rannych.

Według przedstawicieli służb bezpieczeństwa, na które powołuje się agencja AFP, w Iraku doszło do 15 ataków w 13 miastach. Wśród zabitych jest co najmniej trzech policjantów.

Siedem osób należących do jednej rodziny, w tym trzy kobiety i dwoje dzieci, zginęło w wyniku wybuchu bomby podłożonej w pobliżu ich domu w miejscowości Mussajab na południe od Bagdadu. Według źródeł policyjnych ataku dokonano najprawdopodobniej dlatego, że była to rodzina szyicka.

Z kolei w zamieszkanym głównie przez szyitów mieście Hilla na północy kraju, w pobliżu konwoju, w którym podróżował gubernator prowincji, eksplodował samochód-pułapka. Politykowi nic się nie stało, ale w wyniku wybuchu zginęła co najmniej jedna osoba.

Do kolejnych wybuchów doszło na północy kraju - na terenach, nad którymi zwierzchność chcą mieć zarówno władze centralne, jak i władze kurdyjskiego regionu autonomicznego. Zginęły trzy osoby - dwie z nich w zróżnicowanym etnicznie i zasobnym w ropę Kirkuku. Eksplodowała tam bomba, którą właśnie próbowała rozbroić policja.

Od wycofania się ostatnich żołnierzy amerykańskich z Iraku 18 grudnia 2011 roku kraj nie wyszedł z kryzysu. Choć przemoc nie sięga poziomów notowanych w latach 2006-2007, ugrupowania rebelianckie w dalszym ciągu stanowią poważne zagrożenie. Ataki zdarzają się niemal codziennie, a w comiesięcznych zestawieniach systematycznie odnotowuje się ponad setkę ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy dzień. Prawie 50 ofiar serii ataków Co najmniej 48 osób poniosło śmierć, a ponad 100 zostało rannych w serii zamachów na irackie siły bezpieczeństwa i cywilów.
Eksplozje samochodów coraz częstsze Do najkrwawszego zamachu doszło w dzielnicy Szuala, gdzie samochód pułapka eksplodował, gdy wierni wychodzili z budynku. Zginęło 9 osób.
Irak: 15 zabitych w fali zamachów bombowych Co najmniej 15 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w dziś rano w serii zamachów bombowych w całym Iraku.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)