Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamachy w iraku
29.03.2013 13:55

Zamachy w Iraku. Prawie setka poszkodowanych osób

Ekstremiści sunniccy w Iraku, powiązani z Al-Kaidą, nasilili w tym roku ataki, których celem często są obiekty szyickie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Co najmniej 19 osób zginęło, a 72 zostały ranne w zamachach bombowych na cztery szyickie meczety w Bagdadzie i jeden w Kirkuku, 170 km na północ od irackiej stolicy - poinformowała miejscowa policja i świadkowie.

Ataki przeprowadzono z użyciem samochodów pułapek tuż po modłach.

Ekstremiści sunniccy w Iraku, powiązani z Al-Kaidą, nasilili w tym roku ataki, których celem często są obiekty szyickie - pisze agencja Reuters, wskazując na narastanie konfliktu na tle wyznaniowym.

Eksperci ds. bezpieczeństwa zwracają uwagę, że irackie skrzydło Al-Kaidy przegrupowuje się na pustyni w zachodnim Iraku, pobudzone do działania napływem islamistów walczących z reżimem Baszara el-Asada w sąsiedniej Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w Damaszku. Co najmniej 42 zabitych Meczet Imana w centrum Damaszku stał się celem terrorystycznego samobójczego zamachu bombowego. Zginęły 42 osoby, 84 są ranne.
Kolejny zamach w Iraku. 20 osób nie żyje Do tragedii doszło w dzielnicach zamieszkałych głównie przez szyitów. Samochody-pułapki zostały zdetonowane w dystryktach: Ameen, miasto Sadra, Habibija i Qahira.
Zaatakowali kwaterę główną policji Kirkuk leży na terenie irackiego Kurdystanu, gdzie znajdują się bogate złoża ropy naftowej.
Tagi: zamachy w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz