Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamachy, strzelanina i zakładnicy w stolicy Konga

0
Podziel się:

Siedziby państwowych mediów w Kinszasie: telewizji oraz radia zostały opanowane przez uzbrojonych napastników, którzy wzięli zakładników.

Zamachy, strzelanina i zakładnicy w stolicy Konga
(PAP/ EPA)

Kolejny dzień walk w Demokratycznej Republice Konga. W kilku miejscach, w tym na lotnisku w Kinszasie doszło do strzelanin.

Siedziby państwowych mediów: telewizji oraz radia zostały opanowane przez uzbrojonych napastników, którzy wzięli zakładników.

Stołeczna policja informuje, że na miejsce jadą służby bezpieczeństwa, które mają uwolnić uwięzionych pracowników mediów. Zanim sygnał z oblężonej redakcji został wyłączony, na wizji pojawili się uzbrojeni mężczyźni.

Jak podaje Reuter, przekazali oni wiadomość skierowaną przeciwko prezydentowi Konga, Josephowi Kabili. Sygnał radiowy i telewizyjny został przerwany.

Strzały słyszane były też w pobliżu bazy wojskowej i kilku innych miejscach w stolicy kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Kongo zaprasza polskich przedsiębiorców Władze republiki Konga starają się zainteresować polski biznes. Podczas wizyty w Polsce przekonywali do inwestycji w przemysł.
Tu powstanie największa elektrownia świata Wart 20 mld dolarów projekt rozbudowy tam i elektrowni wodnej na rzece Kongo otrzymał zielone światło.
Koniec wojny generała z biskupem? Frakcja partyzantów z Ruchu 23 Marca rozgromiła rywali z frakcji kierowanej przez biskupa Jean-Marie Runigę Lugerero.
Tysiące kilometrów dla goryli i szympansów Park Narodowy Ntokou-Pikounda powstał w ostatnich dniach 2012 r. Obejmuje ponad 4,5 tys. km kw. i 15 tys. goryli, 8 tys. słoni i 950 szympansów, czyli dwa inne gatunki zagrożone.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)