Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamachy we Francji. Żydowskie szkoły pod specjalną ochroną

0
Podziel się:

Prawdopodobnie istnieją ewentualni wspólnicy zamachowców - poinformował premier Francji Manuel Valls.

Zamachy we Francji. Żydowskie szkoły pod specjalną ochroną
(Pablo Ibazes/Flickr)

Blisko 5 tysięcy policjantów i innych służb bezpieczeństwa skierowanych zostanie do ochrony żydowskich szkół we Francji. To efekt jednego z ataków terrorystycznych, które wstrząsnęły krajem. Jego celem był sklep na przedmieściach Paryża, sprzedający koszerną żywność.

W zamachu na sklep zginęło 4 zakładników. Szef francuskiego resortu spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapowiedział, że dla wzmocnienie bezpieczeństwa społeczności żydowskiej do działań skierowani zostaną też żołnierze.

Tymczasem francuskie siły bezpieczeństwa kontynuują obławę w celu znalezienia ewentualnych wspólników dżihadystów, którzy przeprowadzili w zeszłym tygodniu zamachy w Paryżu - poinformował premier Francji Manuel Valls.

_ - Obława trwa _ - oświadczył szef francuskiego rządu, nie chcąc podać szczegółów. _ - Uważamy, że prawdopodobnie istnieją ewentualni wspólnicy zamachowców _- powiedział Valls francuskim mediom RMC i BFMTV.

W atakach terrorystycznych, których sprawcy deklarowali przynależność do organizacji dżihadystycznych, zginęło w Paryżu 17 osób. W środę w zamachu na redakcję satyrycznego tygodnika _ Charlie Hebdo _ bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma.

Zobacz także: Zobacz marsz sprzeciwu przeciwko tym zbrodniom, do którego doszło wczoraj w Paryżu:

Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a w piątek wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli w piątek podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziewczyna zamachowca poszukiwana Policja twierdzi, że kobieta mogła brać udział w ataku na sklep, w którym zginęły cztery osoby.
Państwo Islamskie: "Wysadźcie Francję w powietrze" _ Rozwalcie głowy tych niewiernych! _ - nawołuje organizacja w nagraniu wideo zamieszczonym w sieci.
"Zamach to ostrzeżenie dla Francji!" Komentator Sueddeutsche Zeitung ostrzega, że zamach w Paryżu może wpędzić francuskie społeczeństwo w głęboki kryzys
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)