Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamachy we Francji. Prezydent przyznaje: Nie jesteśmy bezpieczni

0
Podziel się:

Hollande zaapelował o czujność, jedność i mobilizację.

Zamachy we Francji. Prezydent przyznaje: Nie jesteśmy bezpieczni
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Francja nadal stoi przed zagrożeniami - powiedział prezydent Francois Hollande. Wezwał do jedności i podkreślił, że kraj powinien pozostać nieugięty w obliczu rasizmu i antysemityzmu. Potwierdził też, że w Paryżu zginęli czterej zakładnicy.

Wzięcie zakładników w sklepie koszernym we wschodniej części Paryża Hollande określił jako _ odrażający antysemicki czyn _.

Przyznając, że to nie koniec zagrożeń, prezydent Francji zaapelował o _ czujność, jedność i mobilizację _. Zapowiedział wzmocnienie środków bezpieczeństwa w celu ochrony miejsc publicznych.

Oznajmił też, że wspólnie z przywódcami krajów UE weźmie udział w niedzielnym marszu w Paryżu, zapowiadanym jako manifestacja przeciw terroryzmowi.

W piątek wieczorem francuskie siły bezpieczeństwa przypuściły niemal jednocześnie dwa szturmy: w Dammartin-en-Goele, na sprawców środowego zamachu w redakcji tygodnika _ Charlie Hebdo _, braci Saida i Cherifa Kouachich, i w Paryżu na sklep koszerny, gdzie w piątek zakładników wziął Amedy Coulibaly. Wszyscy trzej terroryści zostali zabici.

Jednak co najmniej czterech zakładników wziętych przez Coulibaly'ego nie żyje; według mediów ofiary zginęły, gdy zaczął on brać zakładników.

Oba szturmy kończą ponad 50-godzinny kryzys, który rozpoczął się we Francji od zamachu w redakcji _ Charlie Hebdo _ i zabicia przez braci Kouachich dwunastu osób. Z zimną krwią zamachowcy zastrzelili m.in. pięciu głównych rysowników tygodnika, twierdząc, że _ pomścili proroka _ Mahometa.

Czytaj więcej w Money.pl
Mundurowi w podwyższonej gotowości Procedury, instytucje i funkcjonariusze są w pełni sprawne i zabezpieczają nas przed tego rodzaju atakiem - przekonuje Ewa Kopacz.
Czterech znanych rysowników celem ataku Prezydent Francois Hollande nie ma wątpliwości, że sprawcy zamachu terrorystycznego na redakcję Charlie Hebdo zostaną ujęci.
Kompromitujące zdjęcia Hollande'a. Romans Według tygodnika, Julie Gayet spędza w Pałacu Elizejskim prawie wszystkie noce.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)