Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamachy we Francji. Polsce nic nie grozi - uspokaja premier

0
Podziel się:

Procedury, instytucje i funkcjonariusze są w pełni sprawne i zabezpieczają nas przed tego rodzaju atakiem - przekonuje Ewa Kopacz.

Zamachy we Francji. Polsce nic nie grozi - uspokaja premier
(PAP/Radek Pietruszka)

Wydarzenia, które mają miejsce we Francji, w żaden sposób nie zagrażają Polakom mieszkającym na terenie kraju - oświadczyła w premier Ewa Kopacz. Zapewniła, że nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Szefowa rządu odebrała w piątek raporty od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odpowiedzialnej za zabezpieczenie antyterrorystyczne kraju, oraz Agencji Wywiadu, odnośnie zagrożenia terrorystycznego Francji i Europy.

_ - Wydarzenia, które mają miejsce we Francji, w żaden sposób nie zagrażają Polakom mieszkającym na terenie Polski. Polacy mogą czuć się bezpiecznie, nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego _ - powiedziała dziennikarzom Kopacz.

Poinformowała, że polskie służby mundurowe prewencyjnie pracują w stanie podwyższonej gotowości. Jak dodała, informacje, które płyną z Francji, są przekazywane do Centrum Antyterrorystycznego.

_ - Okazuje się, że w tej chwili terroryzm jest problemem całego świata. Musimy być na to przygotowani, jesteśmy przygotowani na walkę z terroryzmem. Nasze procedury działają, nasze instytucje działają _ - zapewniła szefowa rządu. Jak oceniła, wydarzenia we Francji otworzą dyskusję o tym, jak mocniej chronić się przed terroryzmem.

Kopacz poinformowała, że w piątek przed południem odbyło się spotkanie szefów służb z szefową MSW, które - zdaniem premier - pokazało, że procedury, instytucje i funkcjonariusze _ są w pełni sprawne i zabezpieczają nas przed tego rodzaju atakiem _.

Premier przypomniała, że minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska udaje się do Paryża, gdzie spotka z ministrami spraw wewnętrznych z Europy i USA. Przedstawiciele resortów siłowych będą rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik _ Charlie Hebdo _.

W środę w ataku na redakcję w centrum Paryża zginęło 12 osób, w tym czołowi rysownicy pisma, oraz dwóch policjantów. Prezydent Francji Francois Hollande w wystąpieniu po zamachu wezwał Francuzów do jedności i ogłosił czwartek dniem żałoby narodowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska wesprze walkę z Państwem Islamskim Tomasz Siemoniak mówił, że na razie nie wiadomo, jaką formę miałaby mieć polska pomoc. - W zeszłym roku była to pomoc humanitarna, być może teraz w grę wejdą inne kwestie - dodał.
100 dni premier Kopacz. Zdała raport z rządów Sprawdź, co udało się zrobić Ewie Kopacz przez ponad trzy miesiące rządzenia. -_ Premier i jej rząd zasługują na "pałę" _ - ocenia opozycja.
Kopaczometr Money.pl. Pani premier zdobywa punkty dzięki... Pendolino Choć Ewa Kopacz kieruje rządem krótko, udało się jej już spełnić kilka obietnic z expose.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)