Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamachowcowi z LA grozi kara śmierci

0
Podziel się:

23-letni Paul Anthony Ciancia został oskarżony o zabójstwo oficera agencji federalnej i akty przemocy na lotnisku.

Zamachowcowi z LA grozi kara śmierci
(PAP/EPA)

23-letni Paul Anthony Ciancia został oskarżony o zabójstwo oficera agencji federalnej i akty przemocy na lotnisku w Los Angeles. Jak poinformowała miejscowa prokuratura, mężczyźnie może grozić kara śmierci.

Prokuratura uważa, że Ciancia działał z premedytacją. Według dotychczasowych ustaleń, mężczyzna po przybyciu na lotnisko w piątek rano wyciągnął z torby karabin półautomatyczny i otworzył ogień na stanowisku kontroli bezpieczeństwa dla pasażerów, zabijając funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Transportu (TSA), 39-letniego Gerardo Hernandeza, i raniąc 7 osób, w tym dwóch kolejnych pracowników TSA.

Agencja zajmuje się przeprowadzaniem kontroli bezpieczeństwa na lotniskach w USA badając zarówno pasażerów jak i ich bagaże.

Zamachowiec był ubrany w polowy kombinezon. Federalne Biuro Śledcze (FBI)
poinformowało w sobotę, że Ciancia chciał zabić wielu funkcjonariuszy TSA, na co wskazuje odręczna notatka znaleziona w jego torbie.

Policja jest przekonana, że tylko dzięki szybkiej i sprawnej akcji organów bezpieczeństwa udało się uniknąć więcej ofiar.

Podczas wymiany ognia Ciancia został trafiony w głowę i nogi. W ciężkim stanie przewieziono go do szpitala.

Władze podejrzewają, że Ciancia od dawna przygotowywał się do ataku na lotnisku w Los Angeles, jednym z największych portów lotniczych w USA. Nadal jednak nie wiedzą, co było motywem działania zamachowca. Znajomi opisują go jako człowieka skrytego, małomównego i bez przyjaciół. _ On zawsze trzymał się na uboczu. Nawet jadł sam _ - powiedział gazecie _ The Los Angeles Times _ David Hamilton, jeden z nielicznych znajomych zamachowca. Niektórzy z jego otoczenia sugerują, że mógł on mieć skłonności samobójcze.

Czytaj więcej w Money.pl
Strzelanina na lotnisku w Los Angeles. Wiadomo, kim był napastnik Według oficjalnych informacji, do szpitali trafiło siedem osób. Jeden z rannych - jak informują służby medyczne - jest w stanie krytycznym.
Morderstwo przed biurem jednej z partii Partia w komunikacie skrytykowała, że rząd odmówił ochrony policyjnej pomimo gróźb wobec członków ugrupowania.
Strzelanina w pobliżu amerykańskiej bazy Uzbrojony członek Gwardii Narodowej otworzył dzisiaj ogień w pobliżu bazy marynarki wojennej USA i postrzelił dwie osoby.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)