Notowania

smoleńsk
01.04.2011 12:00

"Zamach wykluczony". Śledczy ucinają spekulacje

Śledczy nie znaleźli żadnych dowodów potwierdzających teorię o zamachu. Szef wojskowej prokuratury gen. Krzysztof Parulski, wyłączył dwa wątki do cywilnego postępowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Prokurator generalny Andrzej Seremet podkreśla, że śledczy nie znaleźli żadnych dowodów potwierdzających teorię o zamachu.

Aktualizacja 13:38

Prokuratorzy podkreślają, że w ramach śledztwa przesłuchanych zostało ponad 500 świadków. Dodatkowo w ramach pomocy prawnej dla Rosjan nasi śledczy przeprowadzili ponad 300 przesłuchań. Do tej pory Rosja skierowała do nas siedem wniosków o pomoc prawną.

Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej zostało ostatnio przedłużone o kolejne sześć miesięcy. Czyli do końca października.

Naczelna Prokuratura Wojskowa wyłączyła dwa wątki ze śledztwa smoleńskiego do osobnego postępowania. Cywilna prokuratura zbada sprawę organizacji lotu do Smoleńska, a śledczy z Wojskowej Prokuratury Okręgowej zajmą się wątkiem dotyczącym lądowania w Smoleńsku samolotu Jak-40.

Szef wojskowej prokuratury generał Krzysztof Parulski powiedział, że decyzja w tej sprawie zapadła 25 marca, a sprawą zajmą się śledczy z wojskowej prokuratury okręgowej w Warszawie. Zbadają, czy załoga Jaka lądując w fatalnych warunkach pogodowych w Smoleńsku, kilkadziesiąt minut przed katastrofą Tu-154M, złamała przepisy. - _ Poprzez wykonanie pilotowanym samolotem Jak-40 manewru lądowania poniżej warunków minimalnych i w sytuacji braku zgody kontroli naziemnej _- tłumaczył Parulski.

POSŁUCHAJ GENERAŁA PARULSKIEGO:

Druga sprawa dotyczy _ czynów funkcjonariuszy publicznych niebędących żołnierzami w czynnej służbie wojskowej _. Chodzi o ewentualne niedopełnienie obowiązków służbowych przy organizacji wizyt z 7 i 10 kwietnia przez urzędników m.in.: Kancelarii Prezydenta, Kancelarię Premiera, MON, MSZ. 35 tomów akt tej sprawy zostało przekazanych do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Szef wojskowej prokuratury poinformował również, że w drugiej połowie kwietnia do Polski przyjadą rosyjscy prokuratorzy, którzy będą uczestniczyli w czynnościach prawnych polskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej na zasadzie wzajemności. Jest to jeden z kilku najnowszych wniosków o pomoc prawną ze strony rosyjskiej.

W ostatnim czasie polscy prokuratory złożyli wnioski o pomoc prawną do trzech państw: Stanów Zjednoczonych, Danii i Białorusi. Generał Krzysztof Parulski nie ujawnił jednak, o jaką konkretnie pomoc prawną Polska zwróciła się do tych państw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;ma;dowodow;na;zamach;w;smolensku,87,0,769623.html) Nie ma dowodów na zamach w Smoleńsku Zamach pozostaje jednak jednym z wątków śledztwa. Eksperymenty na Tupolewie ruszą w marcu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t100821.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;zdziwieni;czego;szuka;polska,207,0,772559.html) Rosjanie zdziwieni. Czego szuka Polska? Prasa zastanawia się: _ Po co w Polsce tak uparcie szukają rosyjskiego śladu w katastrofie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;pytaja;o;defragmentacje;wraku;tu-154m,127,0,771967.html) Polacy pytają o _ defragmentację _ wraku Tu-154M Trwa śledztwo w sprawie niszczenia dowodów ws. katastrofy smoleńskiej.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz