Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w Rosji
14.02.2013 07:28

Zamach w Rosji. Samobójca zamordował kilku policjantów

Akty przemocy są tam bardzo częste. Zazwyczaj ich ofiarami są policjanci i żołnierze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Zamachowiec samobójca zabił trzech policjantów i ranił kolejnych sześciu w dziś rano na policyjnym posterunku w Dagestanie na należącym do Federacji Rosyjskiej Kaukazie Północnym - poinformowały rosyjskie media powołując się na miejscowe MSW.

Zamachowiec zdetonował ładunek wybuchowy znajdujący się w samochodzie, gdy został zatrzymany do policyjnej kontroli pod miastem Chasawjurt. Jedną osobę uważa się za zaginioną.

W wyniku wybuchu uszkodzony został posterunek.

Dagestan, zamieszkany przez 2,5 mln ludzi, jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej. Akty przemocy są tam bardzo częste. Zazwyczaj ich ofiarami są policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na budynek rządu. Przed świtem Co najmniej trzech zamachowców-samobójców przypuściło dziś rano atak na budynek rządowy w Kabulu.
Zastrzelili sędziego w centrum miasta W Rosji w ciągu ostatnich trzech lat (2009-2012) doszło do 14 zabójstw sędziów, z czego wykryto tylko dziewięć.
Zamach na Kaukazie. Zginął ważny duchowny Zastępca muftiego Osetii Północnej Ibrahim Dudarow został zamordowany we Władykaukazie, stolicy tej rosyjskiej republiki na Kaukazie Północnym
Tagi: zamach w Rosji, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz