Notowania

Przejdź na
pakistan
20.01.2014 08:22

Zamach w Pakistanie. 13 osób zginęło

Co najmniej 13 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych. Do przeprowadzenia zamachu przyznali się talibowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Do przeprowadzenia zamachu przyznali się talibowie. Wśród zabitych jest emerytowany oficer i pięciu żołnierzy - poinformowały źródła policyjne.

Zamach przeprowadził samobójca na zatłoczonym targowisku niedaleko od kwatery głównej armii, w silnie strzeżonej strefie miasta. Miejsce eksplozji zostało otoczone kordonem przez wojsko, uniemożliwiając dostęp m.in. mediom.

Rzecznik pakistańskich talibów Shahidullah Shahid oświadczył, że za zamach odpowiedzialni są talibowie. - _ Będziemy kontynuować ataki na rząd i siły zbrojne, ponieważ władze nie ogłosiły rozejmu ani rozmów pokojowych z nami _ - powiedział.

Z kolei w niedzielę co najmniej 20 pakistańskich żołnierzy zginęło, a ponad 30 zostało rannych w zamachu bombowym na konwój wojskowy w Bannu na północnym zachodzie kraju. Także do tego aktu terroru przyznali się talibowie z ugrupowania Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP).

Niedzielny zamach w Bannu był najbardziej krwawym atakiem na pakistańską armię od maja 2011 roku, gdy w zamachu samobójczym na akademię policyjną w miejscowości Charsadda w pobliżu Peszawaru zginęło około 90 członków sił paramilitarnych. Był to odwet za zbicie szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena przez amerykańskie siły.

Po wyborze nowego przywódcy, radykała Mullaha Fazlullaha, na początku listopada 2013 roku, bojownicy z TTP zagrozili atakami odwetowymi na instytucje rządowe i pakistańskie siły bezpieczeństwa. Miała być to zemsta za śmierć ich dotychczasowego lidera Hakimullaha Mehsuda, który zginął w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Co najmniej 20 żołnierzy zginęło w zamachu Co najmniej 20 pakistańskich żołnierzy zginęło, a ponad 30 zostało rannych dzisiaj w zamachu bombowym na konwój wojskowy na północnym zachodzie kraju.
Pakistańscy talibowie zapowiadają ofensywę Po wyborze nowego przywódcy, radykała Mullaha Fazlullaha, bojownicy z ugrupowania Tehreek-e-Taliban Pakistan.
W zamachach bombowych zginęły 43 osoby Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za te ataki.
Mordowali cywilów w obozie dla uchodźców Samochód pułapka dokonał masakry w obozie dla uchodźców w Peszawarze na północnym wschodzie Pakistanu.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz