Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Iraku. 15 zabitych po wybuchu ciężarówki

0
Podziel się:

Na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachem.

Zamach w Iraku. 15 zabitych po wybuchu ciężarówki
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Co najmniej 15 osób, członków mniejszości szabak, zginęło dziś rano w zamachu samobójczym na północy Iraku - podała iracka policja. Kamikadze jadący ciężarówką wyładowaną materiałami wybuchowymi wysadził się w powietrze w miejscowości Mwafakija w prowincji Niniwa.

Na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachem, lecz w przeszłości sunniccy islamiści atakowali członków wywodzącej się z szyizmu mniejszości szabak.

Licząca około 30 tysięcy członków społeczność była prześladowana za czasów Saddama Husajna, po czym stała się celem Al-Kaidy.

W tym roku ponad 6 tysięcy ludzi zginęło w aktach przemocy w całym Iraku - wynika z danych Iraq Body Count, organizacji zajmującej się liczeniem ofiar i monitorowaniem przemocy w tym kraju.

W ubiegłym miesiącu w zamachu samobójczym podczas pogrzebu członka społeczności szabak w Niniwie zginęło 21 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Egzekucja w Bagdadzie. 10 ciał w fabryce Do znalezienia ofiar egzekucji doszło wśród obaw przed wznowieniem wojny domowej w Iraku, w czasie gdy od kilku miesięcy ugrupowania związane z sunnickimi ekstremistami z Al-Kaidy atakują szyitów.
Sojusznik Al-Kaidy przyznał się do zamachów Tylko w zeszłym tygodniu w zamachach i strzelaninach zginęło ponad 100 osób. W lipcu było to ponad tysiąc ofiar śmiertelnych.
Zamach w Iraku. Dziesiątki zabitych i rannych Bomba eksplodowała, gdy wierni wychodzili ze świątyni w pierwszym dniu muzułmańskiego święta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)