Notowania

Przejdź na
egipt
19.04.2014 09:38

Zamach w Egipcie: Kolejna ofiara walki politycznej

Bomba wybuchła wieczorem na skrzyżowaniu w Kairze i zabiła policjanta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

Bomba wybuchła wieczorem na skrzyżowaniu w Kairze i zabiła policjanta - poinformowały media w Egipcie. Jak dodały, jeszcze trzy osoby, w tym drugi funkcjonariusz policji, zostały ranne.

Eksplozja nastąpiła przy posterunku policji drogowej. Atak wywołał panikę - powiedział cytowany przez AP przedstawiciel ministerstwa spraw wewnętrznych. Żadna organizacja nie przyznała się do ataku.

To kolejny atak egipskie służby bezpieczeństwa w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi. Stały się one częstsze po odsunięciu od władzy w lipcu ubiegłego roku przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego, islamisty i pierwszego szefa państwa wybranego w demokratycznych wyborach. Na czele kraju stanął szef armii Abd el-Fattah el-Sisi.

Wybory prezydenckie w Egipcie odbędą się w 26 i 27 maja. O fotel prezydenta ubiega się m.in. generał Sisi i jest uważany za faworyta.

Czytaj więcej w Money.pl
26 osób skazanych zaocznie na karę śmierci Sąd w Kairze skazał zaocznie 26 osób za utworzenie grupy terrorystycznej, która planowała ataki na ludzi oraz na statki przepływające przez Kanał Sueski.
Przyznali się do zamachu w Egipcie Dżihadystyczne ugrupowanie Ansar Bajt al-Makdis wzięło na siebie odpowiedzialność za przeprowadzenie w niedzielę zamachu bombowego na egipski autobus turystyczny na Synaju, w którym zginęli trzej turyści z Korei Południowej.
Tagi: egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz