Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamach w Afganistanie. Trzej Amerykanie zginęli w wybuchu bomby

0
Podziel się:

Do ataku w komunikacie rozesłanym do mediów przyznali się talibowie.

Zamach w Afganistanie. Trzej Amerykanie zginęli w wybuchu bomby
(PAP/EPA)

Trzech amerykańskich żołnierzy zginęło w południowym Afganistanie w wybuchu bomby domowej produkcji - poinformowały służby prasowe NATO i Pentagon.

Według komunikatu Sojuszu Północnoatlantyckiego trzej członkowie międzynarodowych sił ISAF i pies wojskowy zginęli w prowincji Helmand. Urzędnicy amerykańskiego ministerstwa obrony precyzowali później, że zabici to Amerykanie.

_ - Bomba znajdowała się pod motorem i eksplodowała w czasie przejścia patrolu _ - podał przywoływany przez AFP rzecznik gubernatora prowincji, Omar Zawak.

Do ataku w komunikacie rozesłanym do mediów przyznali się talibowie.

NATO w czerwcu 2013 roku zakończyło przekazywanie kontroli nad bezpieczeństwem prowincji siłom afgańskim. Od tamtej pory wojska sojuszu zapewniają jedynie szkolenia i wsparcie, głównie lotnicze. Do końca 2014 roku Afganistan ma opuścić większość oddziałów międzynarodowych.

AFP powołując się na stronę internetową icasualities.com podaje, że od 2001 roku, a więc od początku operacji w Afganistanie, zginęło tam 3444 żołnierzy ISAF.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziecko ranne w zamachu. Kilku zabitych Do zamachu doszło w godzinach rannych, kiedy pracownicy tureckiej firmy budowlanej udawali się do pracy.
Zamach bombowy na wschodzie Afganistanu Zginęło dwunastu cywilów.
Atak na gmach komisji wyborczej w Kabulu Nieznani napastnicy zajęli dziś budynek i ostrzelali położoną w jego pobliżu siedzibę międzynarodowej komisji wyborczej w centrum Kabulu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)