Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamachy w afganistanie
08.04.2013 08:40

Zamach w Afganistanie. Bomba pod autobusem - 9 osób zginęło

Autobusy są częstym obiektem zamachów, ponieważ afgański rząd regularnie wykorzystuje je do przewożenia żołnierzy i policjantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej dziewięć osób poniosło śmierć, a 22 zostały ranne rano, kiedy przydrożna bomba wybuchła pod jadącym autobusem w prowincji Wardak na wschodzie Afganistanu - poinformowały lokalne władze.

Eksplozja nastąpiła około godz. 8 (godz. 5.30 czasu polskiego). Piętnaścioro rannych jest w stanie ciężkim - przekazał rzecznik władz prowincji, Attaullah Chodżani. Według niego odpowiedzialność za atak bombowy ponoszą talibowie.

Autobusy są częstym obiektem zamachów, ponieważ afgański rząd regularnie wykorzystuje je do przewożenia żołnierzy, policjantów i urzędników.

W prowincjach Wardak i Logar, graniczących z Kabulem od południowego zachodu i południa, znajdują się kryjówki talibów. Mają one duże znaczenie ze względu na bliską odległość od stolicy. Aktywność rebeliantów, zwłaszcza w prowincji Wardak, utrudnia transport drogowy w kierunku Kandaharu i innych południowych prowincji Afganistanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujące doniesienia na temat nalotu NATO W nalocie, przeprowadzonym podczas operacji NATO przeciwko talibom we wschodnim Afganistanie zabitych zostało 11 dzieci i kobieta.
Zginęli wioząc podręczniki dla dzieci Jej śmierć _ jest ponurym przypomnieniem dla nas wszystkich o tym, jak ważne, ale i jak ryzykowne jest dbanie o lepszą przyszłość _- powiedział Kerry.
Afganistan: Przymocowali bombę do osła Wybuch miał miejsce przed posterunkiem policji w okręgu Alingar.
Tagi: zamachy w afganistanie, bomba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz