Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
08.08.2013 21:47

Zamach Al-Kaidy w Arabii Saudyjskiej

Dwóch mężczyzn podejrzanych jest o organizowanie ataku terrorystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Dwóch mężczyzn podejrzanych o organizowanie ataku terrorystycznego zostało aresztowanych w Arabii Saudyjskiej - poinformowała oficjalna saudyjska agencja SPA.

Podejrzani wymieniali przez telefony komórkowe i media społecznościowe zaszyfrowane informacje z grupami zagranicznych bojowników na temat planowanego zamachu samobójczego, który miał nastąpić w regionie.

Aresztowanie nastąpiło zaledwie kilka dni po zamknięciu amerykańskich placówek dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, co Waszyngton uzasadnił ryzykiem ataków terrorystycznych planowanych przez Al-Kaidę.

Jeden z zatrzymanych pochodzi z Czadu, a drugi jest Jemeńczykiem; zostali aresztowani pod koniec lipca i są obecnie przesłuchiwani - podaje SPA, powołując się na źródło w ministerstwie spraw wewnętrznych.

Arabia Saudyjska jako najważniejszy sojusznik USA w Zatoce Perskiej i największy na świecie eksporter ropy naftowej jest jednym z głównych celów Al-Kaidy, która organizowała już ataki na terytorium tego kraju. W roku 2009 zamachowiec samobójca usiłował zabić księcia Muhammada ibn Najifa ibn Abd al-Aziza, który wyszedł jednak z tego incydentu bez poważnych obrażeń i jest obecnie ministrem spraw wewnętrznych.

Al-Kaida Półwyspu Arabskiego, jeden z najbardziej wojowniczych odłamów tej organizacji, ma bazę w sąsiadującym z Arabią Jemenie, który Reuters określa jako _ kraj bezprawia _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcieli zdetonować 8 bomb w Birmingham Naseer i Khalid zostali przeszkoleni w Pakistanie przez współpracowników Al-Kaidy.
Syryjscy bojownicy ślubowali Al-Kaidzie Walczące w Syrii ugrupowanie dżihadystyczne o nazwie Front al-Nusra przyrzekło lojalność głównemu szefowi Al-Kaidy Ajmanowi al-Zawahiriemu .
Zamach na policjanta. Nie żyje 6 osób Wśród ofiar śmiertelnych jest trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i troje cywilów, w tym dwie kobiety.
Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz