Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Tunezji. Ostrzeżenie MSZ dotyczące wyjazdów

0
Podziel się:

W piątkowym zamachu w Tunezji zginęło 38 obcokrajowców.

Zamach w Tunezji. Ostrzeżenie MSZ dotyczące wyjazdów
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))
bEJAlDrF

- Każdy podróżuje za granicę na własną odpowiedzialność. MSZ przypomina jednak, że są regiony szczególnie niebezpieczne - mówi szef resortu Grzegorz Schetyna. W rozmowie z radiową Jedynką nawiązał w ten sposób do piątkowego zamachu w Tunezji, w którym zginęło 38 obcokrajowców.

Szef MSZ przypomniał, że na stronie internetowej ministerstwa spraw zagranicznych od zeszłego roku znajduje się ostrzeżenie przed podróżowaniem do niektórych części Tunezji. Od kilku miesięcy to ostrzeżenie jest bardziej kategoryczne.

Minister Schetyna podkreślił, że to biura podróży są odpowiedzialne za los swoich klientów i do ich obowiązków należy sprowadzenie turystów z Tunezji do kraju - o ile sobie ci tego życzą.

bEJAlDrH

MSZ reaguje tylko w sytuacjach ekstremalnych, to znaczy wtedy, gdy Polacy znajdują się w bezpośrednim niebezpieczeństwie lub gdy zostali fizycznie poszkodowani.
Grzegorz Schetyna przypomniał też o bezpłatnej aplikacji iPolak.


Źródło: msz.gov.pl

To niezbędnik w podróży - wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej, podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu czy jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych zakątkach świata. Można w niej także znaleźć aktualne ostrzeżenia dla podróżujących, publikowane przez MSZ.

Aplikację iPolak można pobrać w AppStore, Google Play oraz Windows Phone. Aplikacja działa również w wersji offline, ale do pobrania najnowszych aktualizacji i ostrzeżeń trzeba skorzystać z internetu.

bEJAlDrN
Czytaj więcej w Money.pl
Tysiące turystów uciekają z Tunezji Brytyjskie biuro podróży Thomson poinformowało w sobotę, że wyśle dziesięć samolotów do Tunezji dla około 2500 turystów z Wielkiej Brytanii.
To koniec sprzedaży wycieczek do Tunezji Największe biura podróży w Polsce podjęły właśnie decyzje o tym, że jak najszybciej sprowadzą swoich klientów do kraju.
Seria zamachów w Tunezji, Kuwejcie i Francji Kolejny atak to cios dla branży turystycznej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych sprawdza, czy wśród ofiar nie ma Polaków.
bEJAlDsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)