Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach na charlie hebdo
08.01.2015 18:53

Zamach w Paryżu. Tak Włosi solidaryzują się z Francuzami

Wszyscy czujemy się teraz Francuzami, a szczególnie jako Włosi i Europejczycy czujemy się zaangażowani w obronę demokratycznych wartości - mówi burmistrz Florencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na znak żałoby po ataku terrorystycznym w Paryżu we Florencji umieszczono czarną opaskę na ramieniu Dawida - kopii dzieła Michała Anioła stojącej przed Palazzo Vecchio. W Rzymie Kapitol oświetlony został kolorami francuskiej flagi.

Burmistrz Florencji Dario Nardella, tłumacząc symboliczny gest nałożenia żałoby na słynny posąg przy Piazza della Signoria, powiedział: _ Atak na serce Francji to zamach na całą Europę i wolność _. _ _

_ - Wszyscy czujemy się teraz Francuzami, a szczególnie jako Włosi i Europejczycy czujemy się zaangażowani w obronę demokratycznych wartości _ - dodał burmistrz.

W Rzymie w czwartek wieczorem Kapitol oświetlono na niebiesko, biało i czerwono. Kolorami francuskiej flagi uczczono pamięć 12 ofiar ataku na redakcję tygodnika _ Charlie Hebdo _ w Paryżu. Dwaj podejrzani o dokonanie strzelaniny bracia nadal są poszukiwani.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwo Islamskie: "Wysadźcie Francję w powietrze" _ Rozwalcie głowy tych niewiernych! _ - nawołuje organizacja w nagraniu wideo zamieszczonym w sieci.
"Europa musi odpowiedzieć islamistom" Francja jest jednym z głównych państw zasilających Państwo Islamskie, swobodnie działają tam grupy wyznaniowe wspierające dżihad.
Amerykanie przestraszyli się islamistów Karykatury proroka udostępniły jedynie internetowe portale informacyjne Daily Beast i Slate.
Tagi: zamach na charlie hebdo, charlie hebdo, atak terrorystyczny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz