Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamach w Pakistanie. 19 zabitych w Peszawarze

0
Podziel się:

Sunniccy radykalni islamiści wybierają za cel zamachów meczety mniejszości szyickiej.

Zamach w Pakistanie. 19 zabitych w Peszawarze
(AP/Fotolink/East News)

Co najmniej 19 ludzi zginęło w piątek w ataku terrorystycznym na szyicki meczet w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowały źródła medyczne.

Sunniccy radykalni islamiści w Pakistanie często wybierają za cel swych zamachów meczety mniejszości szyickiej, której członkowie są w ich mniemaniu niewiernymi.

Według policji grupa uzbrojonych mężczyzn wtargnęła do meczetu dzielnicy Hayatabad w trakcie piątkowych świątecznych modłów i otworzyła ogień z broni palnej, a potem wewnątrz budynku rozległy się trzy wybuchy.

_ - Zawezwano policję i rozpoczęła się operacja przeciwko terrorystom _ - relacjonował komendant policji w Peszawarze Mian Saeed. Odpowiedzialność za zamach zadeklarowali pakistańscy talibowie.

Szpital w dzielnicy Hayatabad poinformował, iż zabito co najmniej 19 osób. Świadek wydarzenia Shahid Hussain powiedział Reuterowi, że tuż po zakończeniu modłów do meczetu wdarło się pięciu lub sześciu ubranych w wojskowe mundury mężczyzn, którzy otworzyli ogień.

- _ Nie mieliśmy pojęcia, co się dzieje. Jeden z napastników wysadził się potem w powietrze, a wszędzie wokół był gęsty dym i kurz _ - dodał.

W ubiegłym miesiącu w podobnym zamachu na szyicki meczet w Szikarpurze na południu Pakistanu zginęło kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Naloty na pozycje talibów. Ponad 70 zabitych - _ Zniszczyliśmy także sześć kryjówek terrorystów _ - głosi komunikat armii.
Spłonęła kukła Hollande'a. Palone flagi Francji Kilkutysięczne manifestacje odbyły się m.in. w Lahore, Karaczi, Kwetcie, Peszawarze oraz w Multan i wielu innych miastach w Pakistanie.
Aresztowania po masakrze w szkole W zamachu zginęło 150 osób, w tym 134 dzieci.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)