Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
27.11.2014 08:44

Zamach w Kabulu. Zaatakowali brytyjski pojazd dyplomatyczny

Pracownicy ambasady współpracują z afgańską policją przy ustalaniu sprawców. W tym tygodniu w Kabulu kilkakrotnie dochodziło do zamachów samobójczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

Zamachowiec samobójca zaatakował w czwartek brytyjski pojazd dyplomatyczny w Kabulu. Nie jechali nim brytyjscy dyplomaci - poinformował rzecznik brytyjskiej ambasady. Według lokalnych władz zginęło co najmniej dwóch afgańskich cywilów.

[Aktualizacja: 09:05]

Atak potwierdził rzecznik placówki. Według wersji przedstawionej przez wiceministra spraw wewnętrznych Afganistanu Ayuba Salangiego, zamachowiec podjechał motocyklem w okolice samochodu należącego do ambasady i wysadził się w powietrze.

- _ Mogę potwierdzić, że chodziło o brytyjski pojazd i że są ranni. Współpracujemy z afgańskimi władzami _ - powiedział rzecznik brytyjskiej ambasady.

Przedstawiciel stołecznej policji Haszmat Stanakzai poinformował, że zginęło co najmniej dwóch cywilów, a 10 zostało rannych.

Pracownicy ambasady współpracują z afgańską policją przy ustalaniu sprawców. W tym tygodniu w Kabulu kilkakrotnie dochodziło do zamachów samobójczych.

W poniedziałek dwóch amerykańskich żołnierzy zginęło w ataku bombowym w Kabulu, a dzień wcześniej w wyniku zamachu samobójczego na meczu siatkówki w prowincji Paktika śmierć poniosło 57 osób. Był to najkrwawszy atak w Afganistanie od grudnia 2011 r.

Wielka Brytania wycofała w poniedziałek swoich ostatnich żołnierzy z południa Afganistanu, jednego z najbardziej niespokojnych regionów w kraju. W Afganistanie w ciągu trwającego 13 lat konfliktu zginęło 453 brytyjskich wojskowych.

Większość sił bojowych NATO, z USA na czele, opuści Afganistan do końca grudnia. W kraju pozostanie około 12,5 tys. żołnierzy, którzy mają szkolić i wspierać afgańskie siły bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamachy w stolicy. Nie żyje sześć osób Do ataku doszło dzień po podpisaniu przez afgańskie władze ze Stanami Zjednoczonymi dwustronnego paktu o bezpieczeństwie.
Zamachowiec zastrzelił siedmiu policjantów Zamachowiec przebrany w mundur policjanta ostrzelał funkcjonariuszy stacjonujących w punkcie kontrolnym na południu Afganistanu, zabijając siedmiu z nich.
Wstrząsające doniesienia z Afganistanu Ministerstwo obrony Afganistanu poinformowało, że do 89 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu bombowego na targowisku w prowincji Paktika.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz