Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Zamach na Ukrainie. Kandydat na posła do parlamentu trafił do szpitala

0
Podziel się:

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem. Do Wołodymyra Borysenki strzelono najpierw z broni palnej, po czym rzucono w niego granatem.

Zamach na Ukrainie. Kandydat na posła do parlamentu trafił do szpitala
(tgraham/CC/Flickr)

Na Ukrainie doszło do zamachu na kandydata na deputowanego do Rady Najwyższej Wołodymyra Borysenkę, który w zaplanowanych na niedzielę wyborach parlamentarnych startuje z ramienia partii Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka. Polityk trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem w Boryspolu na przedmieściach Kijowa. Do Borysenki strzelono najpierw z broni palnej, po czym rzucono w niego granatem. Życie uratowała mu kamizelka kuloodporna, którą nosił w związku z pogróżkami, jakie otrzymywał od jakiegoś czasu.

Prokuratura Generalna Ukrainy oświadczyła, że zmienia kwalifikację śledztwa w tej sprawie z zamachu na akt terrorystyczny.

Doradca szefa MSW Anton Heraszczenko informował wcześniej, że śledztwo rozpatruje kilka motywów ataku na polityka: jego działalność jako radnego rady miejskiej, problemy osobiste, biznes bądź też udział w wyborach parlamentarnych.

Partia Front Ludowy zażądała od władz rzetelnego zbadania zamachu na Borysenkę i ukarania sprawców.

_ Środowiska kryminalne, które starają się dziś powrócić do starych czasów, gdy przemoc fizyczna, zastraszanie i groźby były metodami wpływania na polityków, muszą zniknąć z życia państwa _ - czytamy w oświadczeniu partii premiera Jaceniuka.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wyśle drony nad ukraińską granicę? Rosja jest gotowa wspomóc OBWE samolotami bezzałogowymi w celu monitorowania przestrzegania zawieszenia ognia na wschodniej Ukrainie.
Kijów nakazuje znakować rosyjskie towary Na wschodzie Ukrainy od kilku miesięcy trwa konflikt ze wspieranymi przez Moskwę separatystami.
Kliczko apeluje do Niemiec o sprzęt wojskowy Podjęta już decyzja o dostawach niemieckiej broni dla irackich Kurdów jest odważna i słuszna - pisze Kliczko w komentarzu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)