Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach na tureckich żołnierzy. Ankara oskraża Kurdów

0
Podziel się:

Do zabójstw doszło w przeddzień zapowiadanego przez rząd kurdyjskiej autonomii w Iraku wysłania peszmergów do oblężonego przez islamistów Kobane.

Zamach na tureckich żołnierzy. Ankara oskraża Kurdów
(PAP/EPA)

Zamach na tureckich żołnierzy na kurdyjskim wschodzie kraju. Turcja oskarżyła o atak, w którym zginęło trzech wojskowych, kurdyjskich separatystów. Do tej pory nikt nie wziął odpowiedzialności za zamach.

Do zabójstw doszło w przeddzień zapowiadanego przez rząd kurdyjskiej autonomii w Iraku wysłania peszmergów do oblężonego przez islamistów Kobane. Kurdyjscy wojownicy mieliby dotrzeć do miasta przez Turcję.

Ankara początkowo niechętnie podchodziła do apeli o pomoc dla Kobane. Władze Turcji podkreślały, że Kurdowie atakują żołnierzy i podważają turecko-kurdyjski proces pokojowy, zapoczątkowany zawieszeniem broni w marcu 2013 roku.

Dopiero niedawno porozumiano się co do przepuszczenia do miasta wsparcia z pobliskiej Turcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Iraku grozi Kurdom. Chodzi o ropę Nuri al-Maliki zagroził redukcją udziału irackiego Kurdystanu w budżecie państwa, jeśli ten region będzie eksportował ropę naftową do Turcji nowym rurociągiem.
Sukcesy Kurdów i sił bezpieczeństwa w Iraku USA i ich sojusznicy kontynuowali tego dnia naloty na pozycje IS.
Amerykanie dostarczyli broń islamistom Pentagon potwierdził, że dwa pakiety dostaw wojskowych dla Kurdów broniących Kobane w Syrii przejęli atakujący miasto bojownicy Państwa Islamskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)