Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.08.2015 17:08

Zamach bombowy w Tajlandii. MSZ apeluje do Polaków

Lokalne media informują, że wśród 27 ofiar śmiertelnych zamachu w Bangkoku znajduje się kilku cudzoziemców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W związku z wybuchem w Bangkoku Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do polskich obywateli przebywających na terytorium Tajlandii o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie miejsc zgromadzeń publicznych.

"W związku z dzisiejszym wybuchem w pobliżu kompleksu świątynnego Erawan w Bangkoku MSZ apeluje o zachowanie przez obywateli polskich przebywających na terytorium Tajlandii szczególnej ostrożności i unikanie miejsc zgromadzeń publicznych" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie resortu spraw zagranicznych.

MSZ zapewnia, że polska ambasada w Bangkoku "na bieżąco monitoruje sprawę i pozostaje w stałym kontakcie z miejscowymi służbami". "Osobom przebywającym w Tajlandii zaleca się ponadto bieżące, uważne śledzenie informacji i doniesień mediów o stanie bezpieczeństwa, stosowanie się do zaleceń przedstawicieli biur podróży, władz lokalnych i służb porządkowych a także śledzenie bieżących komunikatów MSZ" - podkreślono w komunikacie.

Ministerstwo sugeruje również rejestrację w systemie rejestracji podróży Odyseusz. "W sytuacjach kryzysowych konsul ma możliwość indywidualnego kontaktu z podróżnymi potrzebującymi pomocy. Informacja o osobach przebywających w zagrożonych regionach pozwala również na właściwe zaplanowanie ewakuacji lub okazanie innych form pomocy, jeśli zachodzi taka konieczność" - zaznaczono.

Do silnej eksplozji doszło w poniedziałek w centrum stolicy Tajlandii, Bangkoku. Policja twierdzi, że była to eksplozja bomby. Wybuch nastąpił w wieczornych godzinach szczytu.

Lokalne media informują, że wśród 27 ofiar śmiertelnych zamachu w Bangkoku znajduje się kilku cudzoziemców. Różne źródła podają zróżnicowane dane na temat liczby ofiar śmiertelnych i rannych.

Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz