Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu

0
Podziel się:

Głosowanie przeprowadzono na Śląsku, Mazowszu oraz w województwie Świętokrzyskim.

Zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu
(imagestock/iStockphoto)

Dziś o godzinie 21 zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu w trzech okręgach: na Śląsku, na Mazowszu i w woj. świętokrzyskim.

Wybory uzupełniające były konieczne, ponieważ po wyborze na europosłów wygasły senatorskie mandaty Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej (oboje z PiS). Wybory uzupełniające odbyły się także w związku ze śmiercią senatora PiS Henryka Górskiego.

Głosowanie przeprowadzono w okręgu nr 73 obejmującym Rybnik oraz powiaty mikołowski i rybnicki (województwo śląskie), w okręgu nr 82 obejmującym 5 świętokrzyskich powiatów: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki oraz w okręgu nr 47, obejmującym powiaty: garwoliński, miński i węgrowski na Mazowszu.

Czytaj więcej w Money.pl
Trwają wybory uzupełniające do Senatu Głosowanie ma miejsce na Śląsku, Mazowszu i województwie świętokrzyskim.
Więcej pieniędzy w budżecie 2015 na potrzeby Kancelarii Sejmu i Senatu Sprawdź, o ile wzbogaci się polski parlament.
Łatwiej złożysz petycję. Senat o nowym prawie - _ Choć ustawa została nieco okrojona podczas prac w Sejmie, to jednak zachowała swoją istotę _ - uważa przewodniczący senackiej komisji ustawodawczej.
Senat zajmie się zamówieniami publicznymi Zdaniem pracodawców zamówienia staną się bardziej transparentne. Wzmocni się też pozycja uczciwych przedsiębiorców w przetargach - uważają związkowcy.

jra/

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)