Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakończyła się Krajowa Konwencja Programowa PSL

0
Podziel się:

Samorząd - tu zaczyna się Polska - to hasło Polskiego Stronnictwa Ludowego w najbliższych wyborach samorządowych.

Zakończyła się Krajowa Konwencja Programowa PSL
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ Samorząd - tu zaczyna się Polska _ - to hasło Polskiego Stronnictwa Ludowego w najbliższych wyborach samorządowych. Zostało przedstawione dziś podczas Krajowej Konwencji Programowej tej partii. Konwencja odbyła się w Sandomierzu.

Wiceprezes Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Adam Jarubas wyjaśniał, że hasło podkreśla znaczenie małych ojczyzn i to, że warto dla nich pracować. _ Tu zaczyna się Polska czyli tworzymy wspólnotę i każdy jest ważny. Każdy z nas, niezależnie od funkcji, może sprawić, żeby życie było łatwiejsze, może pomóc drugiemu człowiekowi _, mówił marszałek województwa świętokrzyskiego.

Prezes partii, wicepremier Janusz Piechociński, zaznaczył ważną rolę samorządów, które - jak stwierdził - pobudziły ludzi do aktywności. Zachęcał wyborców do głosowania w oparciu o własne doświadczenia, ludowców natomiast przestrzegał przed myśleniem kategoriami wyłącznie partyjnymi.

Przestrzegał przed szukaniem _ na siłę _ kandydata przeciwko obecnemu dobremu wójtowi, burmistrzowi , prezydentowi czy radnemu. _ Nawet jeśli ma - a szczególnie wtedy jeśli ma - inne poglądy i legitymację partyjną, warto okazać racjonalizm. Bo można wygrać, ale po wyborach można przegrać _, przekonywał Janusz Piechociński.

Podczas samorządowej, krajowej konwencji samorządowej PSL padło kilka słów dotyczących konkurentów politycznych. Bez wymieniania nazw partii wspomniano o radykałach, którzy _ krzycząc wszystko zadeptują _ i koncentrują się wyłącznie na krytyce.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński przekaże porady od premiera Wicepremier przekaże rady od Donalda Tuska.
Lech Wałęsa: Premierem zrobiłbym rolnika _ Nominacja dla premiera Tuska jest oczywistym sukcesem dla Polski. Istotnym pytaniem jest jednak, co stanie się z Platformą Obywatelską po jego wyjeździe z kraju _ - mówi były prezydent.
Wiceminister pomoże polskim przewoźnikom? Po wprowadzeniu przez Rosję embarga na żywność z UE transportujące ją wyspecjalizowane firmy borykają się ze spadkiem liczby przewozów, ale też z obniżeniem cen swoich usług.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)