Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakładali fikcyjne firmy i wyłudzali smartfony

0
Podziel się:

350 tys. zł straciły firmy telekomunikacyjne przez grupę oszustów.

Zakładali fikcyjne firmy i wyłudzali smartfony
(a-wrangler/iStockphoto)

350 tys. zł straciły firmy telekomunikacyjne przez grupę oszustów, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów podpisywali umowy abonenckie. Policjanci z Chorzowa i Tarnowskich Gór zatrzymali 8 podejrzanych o to osób.

Jak podał k zespół prasowy śląskiej policji, zatrzymani mają na koncie kilkadziesiąt wyłudzeń usług telekomunikacyjnych i abonenckich telewizji cyfrowej oraz towaru. Oszustów ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Chorzowa. Razem z kolegami z Tarnowskich Gór zatrzymali dwie kobiety w wieku 35 i 37 lat oraz sześciu mężczyzn, w wieku od 22 do 41 lat.

Według ustaleń funkcjonariuszy sprawcy, działali przez kilkanaście miesięcy. Zakładali fikcyjne firmy, na które zawierali umowy o usługach telekomunikacyjnych. Na podstawie sfałszowanych dokumentów podejrzani zawarli 24 umowy abonenckie, wyłudzając 166 smartfonów.

Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności szacuje się na łączną kwotę ponad 350 tys. zł. Oszustom grozi kara 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Policjanci nie wykluczają, że wkrótce zostaną zatrzymane kolejne osoby, zamieszane w tę sprawę.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja odnalazła skrzypce warte 3 mln dolarów Policja z amerykańskiego stanu Wisconsin odnalazła w walizce na strychu jednego z domów w Milwaukee niezwykle cenne skrzypce wykonane przez Antonio Stradivariego.
Dziarski staruszek z kokainą w brzuchu Zatrzymany w Kolumbii miał w żołądku kapsułki zawierające 400 gramów kokainy
Oferował sztabki złota wypełnione opiłkami 21-latek z Małopolski chciał zastawić w lombardzie dwie sztabki złota. Okazało się, że są podrobione.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)