Notowania

zakaz palenia
18.10.2012 13:24

Zakaz palenia papierosów. Rosja zmienia prawo

Rosjanie mają 2 lata na odzwyczajenie się od palenia papierosów. W rzucaniu zgubnego nałogu pomoże im rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Rosyjska Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy antynikotynowej. Projekt przyjęty przez gabinet Dmitrija Miedwiediewa zakłada całkowity zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Ma on obowiązywać od 2015 roku.

Dodatkowo: zdrożeją papierosy i nie będą dostępne we wszystkich sklepach, a reklamy tytoniu zostaną zakazane. Przez ten czas rosyjskie władze prowadzić będą intensywną kampanie reklamową, która ma pomóc w pozbyciu się nałogu. -_ Palacze powiedzą, że są dyskryminowani _ - mówi w jednej z internetowych reklamówek premier Miedwiediew.

Jednak zaraz dodaje. -_ Dziś prawie 60 procent dorosłych oraz dzieci jest dyskryminowanych przez samych palaczy. Są zmuszani do wdychania trującego dymu, chociaż sami nie godzą się na to i nie chcą palić _. Według statystyk w Rosji pali 44 miliony obywateli, co stawia ten kraj na pierwszym miejscu w niechlubnych, światowych rankingach.

Czytaj więcej w Money.pl
Manipulują i dyskredytują. By więcej zarobić Według Światowej Organizacji Zdrowia działania osób powiązanych z przemysłem tytoniowym - mające na celu ochronę interesów branży - są coraz bardziej śmiałe.
Zmuszą do ograniczania palenia. Mają sposoby Rząd przygotował projekt ustawy ograniczającej palenie w miejscach publicznych i rozpocznie kampanię na rzecz zmiany wizerunku palacza.
Kolejny kraj zakazuje palenia w lokalach Portugalski rząd zamierza jeszcze bardziej zaostrzyć prawo antynikotynowe.
Tagi: zakaz palenia, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz