Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakaz palenia papierosów. Rosja zmienia prawo

0
Podziel się:

Rosjanie mają 2 lata na odzwyczajenie się od palenia papierosów. W rzucaniu zgubnego nałogu pomoże im rząd.

Zakaz palenia papierosów. Rosja zmienia prawo
(ec.europa.eu)

Rosyjska Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy antynikotynowej. Projekt przyjęty przez gabinet Dmitrija Miedwiediewa zakłada całkowity zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Ma on obowiązywać od 2015 roku.

Dodatkowo: zdrożeją papierosy i nie będą dostępne we wszystkich sklepach, a reklamy tytoniu zostaną zakazane. Przez ten czas rosyjskie władze prowadzić będą intensywną kampanie reklamową, która ma pomóc w pozbyciu się nałogu. -_ Palacze powiedzą, że są dyskryminowani _ - mówi w jednej z internetowych reklamówek premier Miedwiediew.

Jednak zaraz dodaje. -_ Dziś prawie 60 procent dorosłych oraz dzieci jest dyskryminowanych przez samych palaczy. Są zmuszani do wdychania trującego dymu, chociaż sami nie godzą się na to i nie chcą palić _. Według statystyk w Rosji pali 44 miliony obywateli, co stawia ten kraj na pierwszym miejscu w niechlubnych, światowych rankingach.

Czytaj więcej w Money.pl
Manipulują i dyskredytują. By więcej zarobić Według Światowej Organizacji Zdrowia działania osób powiązanych z przemysłem tytoniowym - mające na celu ochronę interesów branży - są coraz bardziej śmiałe.
Zmuszą do ograniczania palenia. Mają sposoby Rząd przygotował projekt ustawy ograniczającej palenie w miejscach publicznych i rozpocznie kampanię na rzecz zmiany wizerunku palacza.
Kolejny kraj zakazuje palenia w lokalach Portugalski rząd zamierza jeszcze bardziej zaostrzyć prawo antynikotynowe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)