Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakaz kąpieli w Świnoujściu. Znaleźli bombę

0
Podziel się:

Od godziny 5 rano obowiązywał całkowity zakaz wchodzenia do morza na całej długości plaży w części wschodniej i zachodniej miasta

Zakaz kąpieli w Świnoujściu. Znaleźli bombę
(Bartosz Chochołowski)

Miała 160 kilogramów, w tym sto kilogramów ładunku wybuchowego - niemiecka bomba z okresu II wojny światowej została wydobyta z okolic toru podejściowego do portu w Świnoujściu._ - W tym momencie nie zagraża już bezpieczeństwu _ - powiedziała kapitan marynarki Monika Trzcińska.

W związku z przepisami bezpieczeństwa od godziny 5 rano do 10 obowiązywał całkowity zakaz wchodzenia do morza na całej długości plaży w części wschodniej i zachodniej miasta. O bombie głębinowej typu DM 11 wojsko zostało poinformowane przez firmę, która prowadzi prace pogłębienia toru na terenie podejścia do portu Świnoujście.

Operacja zabezpieczenia terenu już się zakończyła._ - Rozpoczęła się dzisiaj w godzinach porannych. Dotyczyła znalezionej na torze podejściowym do Świnoujścia bomby głębinowej. Ten obiekt został przeholowany przez nurków minerów 12. dywizjonu trałowców w bezpieczny rejon i tam został zdetonowany. W tym momencie nie zagraża już bezpieczeństwu _- powiedziała Monika Trzcińska.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z terminalem gazowym? Odpowiedź resortu Terminal LNG w Świnoujściu, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, będzie gotowy do odbioru komercyjnych dostaw gazu w 2015 roku.
Czy Polska będzie bezpieczna, jeśli Moskwa zakręci kurek? Minister Piechociński mówi o zapasowym kole ratunkowym dla całego basenu Morza Bałtyckiego na czas zagrożeń dostaw gazu z kierunku wschodniego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)