Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakaz działalności Państwa Islamskiego w Niemczech

0
Podziel się:

Zakaz obejmuje wszelkiego rodzaju udział w działaniach Państwa Islamskiego, propagowanie go na portalach społecznościowych, czy na demonstracjach, noszenie symboli tego ugrupowania i zbierania dla niego pieniędzy.

Zakaz działalności Państwa Islamskiego w Niemczech
(dlisbona/CC/Flickr)

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere ogłosił dziś zakaz działalności Państwa Islamskiego na terytorium Niemiec. Rząd w Berlinie określił to ugrupowanie mianem terrorystycznej milicji.

_ Tutaj nie ma miejsca dla takiej organizacji terrorystycznej jak Państwo Islamskie _ - powiedział de Maiziere. Zakaz obejmuje wszelkiego rodzaju udział w działaniach Państwa Islamskiego, propagowanie go na portalach społecznościowych, czy na demonstracjach, noszenie symboli tego ugrupowania i zbierania dla niego pieniędzy.

_ Dzisiejszy zakaz jest ważnym krokiem w walce z międzynarodowym terroryzmem _ - podkreślił szef MSW.

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) poinformowała, że według najnowszych danych dżihadystyczne Państwo Islamskie może liczyć od 20 tys. do 31,5 tys. bojowników w Iraku i Syrii. Wcześniej ich liczbę szacowano na co najmniej 10 tys.

Według CIA wzrost liczby bojowników Państwa Islamskiego związany jest z _ intensywniejszą rekrutacją od czerwca, w następstwie odniesionych sukcesów w walkach na terenie Iraku i Syrii i ogłoszenia przez tę organizację kalifatu na zajętych obszarach _.

Prezydent USA Barack Obama w wygłoszonym w środę orędziu zapowiedział, że Stany Zjednoczone poprowadzą _ szeroką koalicję _ do kampanii mającej na celu wyeliminowanie bojowników Państwa Islamskiego, _ gdziekolwiek się znajdą _. Ugrupowanie to uważane jest za najsilniejszą i najbogatszą organizację dżihadystyczną świata.

Czytaj więcej w Money.pl
Były wiceprezydent ostro krytykuje Obamę Były wiceprezydent USA Dick Cheney zarzucił prezydentowi Obamie "bierność" i "brak wiary w siłę Ameryki", czym jego zdaniem przyczynia się do wzrostu zagrożeń na świecie, w tym na Bliskim Wschodzie.
Państwo Islamskie. USA ogłosi strategię Państwo Islamskie najsilniejsza i najbogatsza organizacja dżihadystyczna świata opanowała w ostatnich miesiącach znaczne obszary w Iraku i w Syrii.
Obama: Nasilimy izolację Rosji i uderzymy w Putina Biały Dom przyłączy się do sankcji Unii Europejskiej. Chce ugodzić rosyjskie sektory finansów, energetyki i obronności.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)