Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkoła
27.06.2013 18:54

Zakatowała dziecko, pracuje w szkole. Co na to minister?

Minister edukacji chce zmian w Kodeksie Karnym. Mają one zapobiec sytuacji, gdy osoby karane pracują w zawodzie nauczyciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)
Krystyna Szumilas, minister edukacji

Minister edukacji (na zdjęciu) chce zmian w Kodeksie Karnym. Mają one zapobiec sytuacji, gdy osoby karane w przeszłości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu nieletnich pracują w zawodzie nauczyciela.

Krystyna Szumilas jest wstrząśnięta publikacją _ Gazety Wyborczej _. Mariusz Szczygieł przedstawił historię kobiety, która 31 lat temu zakatowała swojego 6-letniego pasierba na śmierć. Po odbyciu kary i zatarciu wyroku wróciła do pracy w szkole. Jest też jednym z ekspertów ministerstwa. Krystyna Szumilas powiedziała w radiowej Trójce, że dziś podjęła decyzję o rezygnacji ze współpracy z tą kobietą.

- _ Podpisałam decyzję o wykreśleniu osoby podejrzanej o takie przestępstwo z listy ekspertów _ - zapewniła minister.

Minister Szumilas podjęła też kroki w celu lepszej ochrony dzieci przed osobami karanymi. Zwróciła się do ministra sprawiedliwości z prośbą o rozważenie zmian przepisów karnych. Chodzi o sytuację, gdy osoba z zatartym wyrokiem wraca do pracy w szkole, przedszkolu lub żłobku.

Obecne prawo oświatowe daje możliwość zakazu wykonywania zawodu nauczyciela po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego, jeśli pedagog został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Przepisy jednak w ogóle nie dotyczą sytuacji, gdy nastąpiło zatarcie skazania, jak w przypadku opisanym w artykule prasowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Pięć lat więzienia za romans z uczennicą W Wielkiej Brytanii zapadł wyrok w głośnej sprawie wspólnej ucieczki do Francji 30-letniego nauczyciela i jego 15-letniej uczennicy.
Po zmianach lepiej pierwszakom w szkołach? Minister edukacji narodowej uspokaja przeciwników wysyłania 6-latków do szkół.
6-latki szybciej pójdą do pracy W tej reformie nie chodzi o dobro dzieci. Tylko o to, żeby obywatele szybciej zaczęli płacić ZUS.
Tagi: szkoła, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz