Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zagrożenie terrorystyczne. Wielka Brytania reaguje na ostrzeżenia USA

0
Podziel się:

- Szczególnie niepokoi nas bezpieczeństwo (placówki dyplomatycznej) w ostatnie dni ramadanu - głosi komunikat brytyjskiego MSZ.

Zagrożenie terrorystyczne. Wielka Brytania reaguje na ostrzeżenia USA
(David Jones/CC/Flickr)

Ambasada Wielkiej Brytanii w Jemenie będzie zamknięta pojutrze i poniedziałek w związku z zagrożeniem atakami terrorystycznymi - poinformowało brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

_ - Szczególnie niepokoi nas bezpieczeństwo (placówki dyplomatycznej) w ostatnie dni ramadanu _ - głosi komunikat brytyjskiego MSZ.

Wczoraj USA poinformowały, że z tych samych względów w niedzielę zamkniętych będzie 21 amerykańskich ambasad bądź konsulatów. Nieczynne będą między innymi otwarte normalnie w niedzielę placówki w Afganistanie, Arabii Saudyjskiej, Bangladeszu, Egipcie, Iraku, Jemenie, Libii i Sudanie.

Ponadto dziś Stany Zjednoczone ostrzegły swych obywateli przed podróżowaniem na całym świecie w związku z utrzymującym się zagrożeniem atakami terrorystycznymi, szczególnie na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Jak głosi wydane przez Departament Stanu USA oświadczenie, aktualne informacje sugerują, że Al-Kaida oraz jej sojusznicy nadal planują dokonanie zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, a ataki te _ mogłyby mieć swe źródło lub miejsce na Półwyspie Arabskim _.

Czytaj więcej w Money.pl
USA wydały ostrzeżenie przed terroryzmem W związku z ostrzeżeniem wstrzymano funkcjonowanie 21 placówek dyplomatycznych w 18 krajach Bliskiego Wschodu.
Pomocnik bin Ladena deportowany do Jordanii 12 lat trwały zabiegi rządu w Londynie o deportowanie Katady do Jordanii.
Terroryści podrzucili bombę do meczetu? Alarm antyterrorystyczny w położonym w środkowej Anglii Walsall wygnał dziś rano z łóżek mieszkańców kilkudziesięciu domów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)