Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zagrożenie terrorystyczne. Francja też zamyka ambasady

0
Podziel się:

Decyzja ta ma związek z doniesieniami wywiadu, że Al-Kaida i współpracujące z nią organizacje planują ataki terrorystyczne.

Zagrożenie terrorystyczne. Francja też zamyka ambasady
(ell brown/CC/Flickr)

Francja, w ślad za Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, zamyka ze względów bezpieczeństwa swoją placówkę. MSZ w Paryżu poinformowało, że jutro nieczynna będzie placówka w Jemenie.

Aktualizacja 17:43

_ Zostaliśmy poinformowani, pośrednio i bezpośrednio o zagrożeniach, które dotyczą naszych działań za granicą i naszych obywateli, zagrożeniach pochodzących ze strony Al-Kaidy _ - oświadczył francuski prezydent Francois Hollande.

_ Podjąłem decyzję o zamknięciu ambasady Francji w Jemenie, ponieważ są pewne elementy, które pozwalają nam sądzić, że zagrożenia te są nadzwyczaj poważne; poza tym, pewna liczba krajów zaprzyjaźnionych również podjęła tę decyzję. Tak więc w ciągu kilku dni ambasada będzie zamknięta _ - głosi komunikat prezydenta.

Nieco wcześniej rzecznik MSZ Francji oświadczył, że istnieją informacje na temat zagrożenia, _ na tyle poważnego, że zadecydowano o zamknięciu ambasady w niedzielę i poniedziałek _. Rzecznik zastrzegł, że jeśli zagrożenie będzie trwać dalej, Paryż może zadecydować o zamknięciu ambasady na czas dłuższy.

W Jemenie jest obecnie około 600 obywateli Francji, w tym około 30 pracowników ambasady.

Z powodu wzrostu zagrożenia terrorystycznego Stany Zjednoczone zapowiedziały, że zamkną jutro niektóre swoje ambasady, m.in. w Afganistanie, Egipcie, Iraku i Libii. Wydano także ostrzeżenie dla podróżujących Amerykanów. W obawie przed atakiem terrorystycznym przez dwa dni nieczynna będzie także brytyjska ambasada w Jemenie.

Decyzje te mają związek z doniesieniami wywiadu, że Al-Kaida i współpracujące z nią organizacje planują ataki terrorystyczne między 3 i 31 sierpnia na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Także Interpol ostrzega przed możliwością wzrostu aktywności terrorystycznej. Alert wydano dla wszystkich państw członkowskich tej organizacji. Ostrzeżenie ma związek z ostatnimi przypadkami masowych ucieczek z więzień m.in. w Iraku, Pakistanie i Libii. Zbiegły z nich setki terrorystów oraz innych kryminalistów. Zdaniem Interpolu, za tymi ucieczkami stoi Al-Kaida.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka Brytania boi się ataku terrorystów - _ Szczególnie niepokoi nas bezpieczeństwo (placówki dyplomatycznej) w ostatnie dni ramadanu _ - głosi komunikat brytyjskiego MSZ.
USA wydały ostrzeżenie przed terroryzmem W związku z ostrzeżeniem wstrzymano funkcjonowanie 21 placówek dyplomatycznych w 18 krajach Bliskiego Wschodu.
Amerykanie zamkną ambasady w niedzielę To środek ostrożności, podjęty ze względu na pracowników placówek i ewentualnych petentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)