Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zagrożenie terrorystyczne. Dodatkowe środki ostrożności w Belgii

0
Podziel się

Wzmożone kontrole dotyczyć będą przede wszystkim lotów do Stanów Zjednoczonych.

Zagrożenie terrorystyczne. Dodatkowe środki ostrożności w Belgii
(james./CC/Flickr)
bErngJrF

Belgia podejmuje dodatkowe środki ostrożności wobec zagrożenia terrorystycznego. Wzmożone zostaną kontrole policyjne w _ strategicznych miejscach _. Władze uspokajają , że to dość częsta procedura.

Krajowe Centrum Kryzysowe nie zdradza o jakie miejsca dokładnie chodzi. Według belgijskich mediów, pod szczególnym nadzorem policji mają znaleźć się m.in. duże dworce kolejowe i lotnisko w Brukseli. Dodatkowe kontrole dotyczyć będą przede wszystkim lotów do Stanów Zjednoczonych.

Peter Mertens, rzecznik Centrum podkreślił, że działania te podejmowane są _ w związku z międzynarowym zagrożeniem dla interesów krajów zachodnich _. Dodał on, że sytuacja jest nieustannie monitorowana. Na razie w Belgii ogłoszono drugi poziom zagrożenia terrorystycznego.

bErngJrH

Ostrzeżenie przed możliwym atakiem ze strony Al-Kaidy wydały w ostatnich dniach Stany Zjednoczone oraz Interpol.

Czytaj więcej w Money.pl
Narada u Obamy. Terroryści znów groźni Przedstawiciele władz USA twierdzą, że organizatorem zamachu miałaby być Al-Kaida Półwyspu Arabskiego. Ostrzeżenie zbiega się w czasie z końcem Ramadanu.
Al-Kaida uderzy dziś? Interpol ostrzega USA wystosowały ostrzeżenie przed podróżami dla swych obywateli, alarmując, że Al-Kaida może planować ataki w sierpniu, szczególnie na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce.
Francja zamyka ambasady. Z obawy o atak Decyzja ta ma związek z doniesieniami wywiadu, że Al-Kaida i współpracujące z nią organizacje planują ataki terrorystyczne.
bErngJsi
KOMENTARZE
(0)