Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zagrożenie terrorystyczne. Niemieckie służby ostrzegają przed zamachami

0
Podziel się:

Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny obserwuje około tysiąca osób, które mogą mieć związek z islamskim terroryzmem.

Zagrożenie terrorystyczne. Niemieckie służby ostrzegają przed zamachami
(Montecruz Foto / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Islamscy radykałowie mogą przygotowywać ataki w Niemczech - ostrzega tamtejsza policja kryminalna. W ostatnich latach znacznie wzrosła tam liczba ekstremistów.

Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny obserwuje około tysiąca osób, które mogą mieć związek z islamskim terroryzmem. 230 z nich uznano za szczególnie niebezpieczne. Ich liczba podwoiła się w ciągu minionych czterech lat.

Szef policji kryminalnej Joerg Ziercke powiedział w wywiadzie dla dziennika _ Die Welt _, że największe zagrożenie stanowią fanatycy działający w pojedynkę albo małe grupy radykałów. Przyznał, że nie da się zapewnić pełnego bezpieczeństwa, a ekstremiści zapewne będą próbować dokonać ataków.

Zapewnił jednocześnie, że niemieckie służby są czujne i nie należy panikować. W ostatnich latach w Niemczech udaremniono kilka zamachów terrorystycznych. Służby zawiodły w 2011 roku, kiedy islamski radykał zastrzelił na lotnisku we Frankfurcie dwóch amerykańskich żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy unijny system niekorzystny dla Polski Dotychczas obowiązywał system głosów ważonych, zwany nicejskim, w którym każdy kraj miał przypisaną określoną liczbę głosów.
Tyle zapłacimy za niemieckie autostrady Niemieckie ministerstwo transportu zrezygnowało z pomysłu wprowadzenia winiet naklejanych na szybę. Wybrało...
Tam armia będzie najlepszym pracodawcą Cierpiąca na braki kadrowe Bundeswehra chce pozyskiwać nowych kandydatów do armii, oferując im bardziej atrakcyjne niż obecnie warunki służby.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)