Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Żaden grzech nie wykreśla z pamięci Boga"

0
Podziel się

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi zachęcał grzeszników, by nie zapominali o Bożym miłosierdziu i przebaczeniu.

"Żaden grzech nie wykreśla z pamięci Boga"
(PAP/EPA)
bEqoDbVN

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że żaden zawód, pochodzenie społeczne ani grzech nie przekreśla nikogo w oczach Boga. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański zachęcał grzeszników, by nie zapominali o Bożym miłosierdziu i przebaczeniu.

_ - Nie ma zawodu ani stanu społecznego, nie ma grzechu czy jakiejkolwiek zbrodni, które mogłyby wykreślić z pamięci i z serca Boga jedno z jego dzieci _ - mówił papież komentując przypowieść z Ewangelii o znienawidzonym przez ludność Jerycha zwierzchniku celników Zacheuszu.

Podkreślił: _ Bóg pamięta zawsze, nie zapomina nikogo z tych, których stworzył. On jest Ojcem, zawsze z czujnością i miłością oczekującym na to, by zobaczyć, jak w sercu syna odrodzi się pragnienie powrotu do domu _.

bEqoDbVP

_ - A kiedy rozpoznaje to pragnienie, choćby po prostu tylko ledwo zaakcentowane i wiele razy prawie nieuświadomione, natychmiast staje obok i swym przebaczeniem sprawia, że droga nawrócenia i powrotu jest lżejsza _ - dodał Franciszek.

Następnie zwrócił się do wiernych: _ Jeśli coś ciąży ci na sumieniu, jeśli wstydzisz się wielu rzeczy, których się dopuściłeś, zatrzymaj się na chwilę, nie bój się, pomyśl o tym, że jest ktoś, kto na ciebie czeka, bo on nigdy nie zapomniał o tobie i nie przestał o tobie myśleć _.

_ - To jest Twój Ojciec, Bóg, Jezus, który na ciebie czeka _ - dodał papież. Przypomniał wiernym: _ Jezus jest miłosierny i nigdy nie przestaje przebaczać _.

Franciszek zachęcił wszystkich, by pozwolili się odmienić przez Jezusa. _ On może uwolnić nas od egoizmu i uczynić z naszego życia dar miłości _ - dodał papież podczas spotkania z dziesiątkami tysięcy wiernych w Watykanie.

bEqoDbVV
Czytaj więcej w Money.pl
Ostre słowa kardynała o chorym Kościele Po abdykacji Benedykta XVI, kardynał Jorge Mario Bergoglio mówił, że _ Kościół jest chory i musi się sam leczyć _.
Papież też wątpił. W jakiej sprawie? W katechezie Franciszek powiedział, że należy wspierać się nawzajem _ w przygodzie wiary. Wszyscy doświadczyliśmy zagubienia, niepewności, wątpliwości, wszyscy to przeżyliśmy _ - dodał papież.
10 mln ludzi śledzi profil papieża na Twitterze Papieski profil został zainaugurowany za pontyfikatu Benedykta XVI w ośmiu językach: włoskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, angielskim, francuskim, polskim i arabskim.
bEqoDbWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)