Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Żądamy wyjaśnienia polskiej Watergate"

0
Podziel się

Mularczyk: To skandal, że ABW kontrolowała rozmowy prezydenta. Trzeba wyjaśnić rolę Tuska.

"Żądamy wyjaśnienia polskiej Watergate"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEivewmt

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bezprawnie inwigilowała preezydenta Lecha Kaczyńskiego. Posłowie PiS-u zapowiadają w związku z tym złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Chodzi o publikację Rzeczpospolitej z początku stycznia tego roku. Gazeta napisała, że prokuratura, prowadząc śledztwo w sprawie raportu na temat wyjazdu prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji, przesłuchała wielu świadków i sprawdziła billingi urzędników z kancelarii prezydenta, jego samego oraz żony. Do danych miała dostęp ABW.

Zdaniem posłów PiS to skandal, który można porównać z aferą Watergate w Stanach Zjednoczonych. Poseł Arkadiusz Mularczyk pytał na konferencji prasowej, czy premier Donald Tusk wiedział o sprawie oraz, czy akceptował inwigilację pary prezydenckiej, odpowiedział.

bEivewmv

POSŁUCHAJ ARKADIUSZA MULARCZYKA:

Poseł Mularczyk apelował też do mediów, by zajęły się sprawą. Podkreślił, że tego nie można zamieść pod dywan.

POSŁUCHAJ ARKADIUSZA MULARCZYKA:

PiS domaga się zwołania posiedzenia komisji sprawiedliwości, informacji od szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

bEivewmB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t80074.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krason;podsluchujac;specsluzby;nie;lamaly;prawa,184,0,692152.html) Krasoń: Podsłuchując specsłużby nie łamały prawa Sejmowa komisja badała ich działalność za czasów rządów PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t86496.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;to;afera;na;skale;watergate,115,0,765043.html) PiS: To afera na skalę Watergate PiS zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ABW.
bEivewmW
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)