Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mularczyk
03.02.2011 13:10

"Żądamy wyjaśnienia polskiej Watergate"

Mularczyk: To skandal, że ABW kontrolowała rozmowy prezydenta. Trzeba wyjaśnić rolę Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bezprawnie inwigilowała preezydenta Lecha Kaczyńskiego. Posłowie PiS-u zapowiadają w związku z tym złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. *

Chodzi o publikację Rzeczpospolitej z początku stycznia tego roku. Gazeta napisała, że prokuratura, prowadząc śledztwo w sprawie raportu na temat wyjazdu prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji, przesłuchała wielu świadków i sprawdziła billingi urzędników z kancelarii prezydenta, jego samego oraz żony. Do danych miała dostęp ABW.

Zdaniem posłów PiS to skandal, który można porównać z aferą Watergate w Stanach Zjednoczonych. Poseł Arkadiusz Mularczyk pytał na konferencji prasowej, czy premier Donald Tusk wiedział o sprawie oraz, czy akceptował inwigilację pary prezydenckiej, odpowiedział.


POSŁUCHAJ ARKADIUSZA MULARCZYKA:

Poseł Mularczyk apelował też do mediów, by zajęły się sprawą. Podkreślił, że tego nie można zamieść pod dywan.

POSŁUCHAJ ARKADIUSZA MULARCZYKA:

PiS domaga się zwołania posiedzenia komisji sprawiedliwości, informacji od szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t80074.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krason;podsluchujac;specsluzby;nie;lamaly;prawa,184,0,692152.html) Krasoń: Podsłuchując specsłużby nie łamały prawa Sejmowa komisja badała ich działalność za czasów rządów PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t86496.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;to;afera;na;skale;watergate,115,0,765043.html) PiS: To afera na skalę Watergate PiS zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ABW.
Tagi: mularczyk, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz